WTA Auckland: Trudny,ale udany początek sezonu w wykonaniu polskiej tenisistki

2 sty 2018, 08:42

Agnieszka Radwańska pokonała Beatriz Haddad Maję w meczu I rundy turnieju WTA International w Auckland. Tym samym Polka udanie rozpoczęła nowy sezon startów.

Najlepsza polska tenisistka ma za sobą najsłabszych sezon od dekady, który zakończyła na 28. miejscu w rankingu WTA. Nowy rok, była druga rakieta świata postanowiła rozpocząć w miejscu z którym ma miłe wspomnienia. W 2013 roku krakowianka zdobyła w największym mieście Nowe Zelandii tytuł. Pierwszą przeciwniczką Polki chcącej nawiązać do pięknych wspomnień Auckland była Beatriz Haddad Maja.

Brazylijka, której dotychczasowym największym sukcesem jest ubiegłoroczny finał turnieju w Seulu, we wtorkowym meczu zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. W pierwszym secie tenisistka z kraju kawy grała odważnie i na luzie. Co pozwoliło Brazylijce dotrzymać kroku bardziej utytułowanej rywalce przez pięć gemów pierwszej partii. Wtedy Radwańska wykorzystując pierwszą z dwóch szans na przełamanie rywalki, odebrała jej serwis. To sprawiło, że gra tenisistki  Rio de Janeiro posypała się jak domek z kart i dwa gemy później było już po secie pierwszym.

Przebieg wydarzeń z pierwszej partii nie załamał Brazylijki. Na otwarcie drugiego seta Haddad Maja zdołała odebrać serwis krakowiance serwis. W piątym gemie pojawiła się kolejna szansa na przełamanie ze strony Brazylijki, ale tym razem krakowianka wyszła z opresji obronną ręką i na tablicy świetlnej pojawił się wynik 4:4.

Po defensywny początku trzeciego seta w wykonaniu Radwańskiej i przełamaniu serwisu w wykonaniu Hadad Mai, Polka przeszła do ofensywy. Agresywna gra byłej finalistki Wimbledonu sprawiła, że jej rywalka zaczęła się gubić na korcie. Był to początek końca Brazylijki w tym meczu. Od stanu 2:2 Brazylijka nie wygrała już żadnego gema i po blisko dwóch godzinach rywalizacji musiała uznać wyższość polskiej tenisistki.

Kolejną rywalką Radwańskiej będzie Amerykanka Taylor Townsend.