WTA Challenger Tajpej: Cenne zwycięstwo na inauguracje rywalizacji Magdaleny Fręch

14 lis 2017, 13:21

Magdalena Fręch okazała się lepsza od Chinki Lin Zhu w I rundzie challengera WTA rozgrywanego w Tajpej. Polka pokonała 105. zawodniczkę światowego rankingu 6:4 7:5.

Start w Tajpej to drugi turniej rangi challenger w którym występuje polska tenisistka. Przed tygodniem, bez powodzenia, Fręch rywalizowała w Hua Hin.

Pierwszy set wtorkowego pojedynku bardzo dobrze rozpoczął się dla polskiej tenisistki. Fręch szybko wyszła na prowadzenie 4:0. Co prawda Chinka wygrała trzy gemy z rzędu, ale to było wszystko na co w pierwszej partii pozwoliła rywalce Polka. Dwa,z trzech kolejnych gemów, padły łupem 172. w zestawieniu Polki i cały set zakończył się wynikiem 6:4.

W drugiej partii do głosu zdecydowanie doszła wyżej sklasyfikowana w rankingu WTA rywalka. Jednak nie zdołała wykorzystać prowadzenia 4:1, a następnie 5:3 i ostatecznie, po blisko 90 minutach gry, uległa polskiej tenisistce 4:6, 5:7.

Rywalką Magdaleny Fręch w meczu drugiej rundy będzie Weronika Kudermetowa (WTA, 255), która na inauguracje rywalizacji pokonała reprezentantkę Chin Jing-Jing Ju 6:2 6:2. Bilans Polki z Rosjanką jest korzystny dla naszej tenisistki. Obie panie dotychczas spotykały się trzykrotnie i wszystkie trzy mecze zwycięsko kończyła Fręch.

OEC Tajpej WTA Challenger, Tajpej (Tajwan)