WTA Cincinnati: Radwańska przegrywa i odpada w ćwierćfinale

20 sie 2016, 04:37

Agnieszka Radwańska poległa w starciu z Rumunką Simoną Halep w ćwierćfinale tenisowego turnieju Western & Southern Open i odpadła z dalszych rozgrywek. Krakowianka w Cincinnati poprawiła ubiegłoroczne osiągnięcie, kiedy to przegrała już w meczu otwarcia.

Z Rumunką Radwańska mierzyła się po raz dziesiąty w karierze. Dotychczasowy bilans był korzystny dla krakowianki, która prowadziła 5-4 po ubiegłorocznym zwycięstwie w fazie grupowej kończącego sezon turnieju Masters.

Polka w drodze do ćwierćfinału pokonała dwie wymagające rywalki. Po błyskawicznym otwarciu z Niemką Andreą Petković (Radwańska wygrała 6:0, 6:1), przyszedł czas na trzysetowy pojedynek z Brytyjką Johanną Kontą, która w finałowej partii nie ugrała nawet gema. W pierwszej rundzie krakowianka miała natomiast wolny los.

Spotkanie, z notowaną o jedną pozycję wyżej w rankingu Halep, Radwańska rozpoczęła najlepiej jak mogła. Polka grała skutecznie przy swoim serwisie, a dokładając do tego dwa przełamania, prowadziła już w pewnym momencie 4:0. Gemy były długie i wyczerpujące, jednak w miarę upływu czasu coraz większą przewagę na korcie osiągała Rumunka, która jak po sznurku dokładała kolejne gemy i wyszła w pewnym momencie na prowadzenie 5:4. Radwańska zdołała przełamać Halep jeszcze jeden raz, jednak stan remisowy nie utrzymywał się długo. Finalistka zawodów w Cincinnati z ubiegłego roku dość wyraźnie wygrała dwa kolejne gemy i zapisała pierwszą partię po 62 minutach spędzonych na korcie.

W drugiej odsłonie Radwańska zdołała przeciwstawić się rywalce tylko w początkowej części seta, kiedy doprowadziła do wyrównania 1:1. Potem rządziła już tylko turniejowa “3”, która wygrała 5 kolejnych gemów i awansowała do półfinału w Cincinnati. Radwańska w przeciwieństwie do pierwszego seta, w drugim nie miała już okazji na późniejsze przełamanie i odwrócenie losów spotkania.

O porażce krakowianki zadecydowała głównie postawa przy własnym podaniu. Procent pierwszego serwisu nie przekroczył 54, a punkty po nim wygrane dociągnęły ledwo do 48 proc.

Od poniedziałku Radwańska wystąpi w zawodach Conecticut Open w New Haven, do którego otrzymała dziką kartę. Zagra tam jako najwyżej rozstawiona zawodniczka. Będzie to ostatni sprawdzian przed wielkoszlemowym US Open.

WESTERN & SOUTHERN OPEN, Cincinnati, WTA Premier 5 (pula nagród: 2,503,250$), mecz 3. rundy gry podwójnej kobiet:

Agnieszka Radwańska, Polska [5] – Simona Halep [3] 5:7, 1:6