WTA Dubaj: Niemiła niespodzianka! Agnieszka Radwańska za burtą turnieju

22 lut 2017, 21:13

Agnieszka Radwańska po niespełna dwóch godzinach rywalizacji nie sprostała 17-letniej Amerykance Catherine Bellis i odpadła z turnieju wysokiej rangi Premier 5 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Polka była w zawodach rozstawiona z “czwórką”.

Radwańska utalentowanej Amerykance stawiła opór tylko w drugim secie. Krakowianka szybko wyszła w nim na prowadzenie 4:1 i z przewagą przełamania “dociągnęła” partię do końca.

Więcej w środowym starciu do powiedzenia miała jednak 70. w rankingu WTA Bellis. Wielka nadzieja amerykańskiego tenisa z impetem wkroczyła w spotkanie, prezentując tenis na znakomitym poziomie.

17-latka nie popełniała wielu błędów i popisywała się świetnymi uderzeniami kończącymi. Dzięki przełamaniu w siódmym gemie uzyskała przewagę nad Polką, która pierwszą odsłonę przegrała 4:6. W finałowej odsłonie wyrównana walka toczyła się tylko do stanu 2:2. Później na korcie ponownie karty rozdawała młodsza z zawodniczek, która dzięki dwóm przełamaniom nad Polką, mogła zakończyć trzeciego seta w stosunku 6:2.

Porażka Agnieszki Radwańskiej już w trzeciej rundzie w Dubaju sprawi, że Polce odjęte zostaną kolejne punkty z rankingu WTA. W wirtualnej klasyfikacji stratę do mniej niż 100 punktów zniwelowała Hiszpanka Garbine Muguruza, która w Dubaju odpadła jeszcze rundę przed Polką. Tym sposobem Radwańska zachowa 6. lokatę w notowaniu najlepszych tenisistek świata w najnowszym notowaniu.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie, WTA Premier 5 (pula nagród 2,666 mln $), mecz 3. rundy gry pojedynczej kobiet:

Christina Bellis, USA – Agnieszka Radwańska, Polska [4] 6:4, 2:6, 6:2