WTA Eastbourne: Bezproblemowe zwycięstwo Agnieszki Radwańskiej!

23 cze 2015, 16:27

Agnieszka Radwańska bez żadnych problemów pokonała w dzisiejszym meczu drugiej rundy w brytyjskim Eastbourne (z pulą nagród 665 tys. $) Amerykankę Irinę Falconi. W spotkaniu trwającym 58 minut, krakowianka oddała rywalce zaledwie dwa gemy!

Pierwszy set, wygrany przez Polkę do zera trwał jedynie 25 minut. Radwańska zaprezentowała mądry i solidny tenis, nie oddając rywalce ani jednego podania (na 2 szanse), odbierając przy tym jej serwis trzykrotnie (na 5 break pointów).

Druga partia ciut bardziej wyrównana, podobnie jak pierwsza odbyła się bez większej historii. 73. w rankingu WTA Falconi tylko raz wygrała swoje podanie, raz odbierając je też Radwańskiej – w inauguracyjnym gemie drugiej partii. Reszta spotkania należała już bezapelacyjnie do 13. rakiety świata.

Podsumowując, Radwańska okazała się lepsza od rywalki w praktycznie każdym aspekcie gry. Krakowianka zaserwowała jednego asa, przy zerowym dorobku rywalki, a liczba podwójnych błędów zamknęła się w stosunku 1-3 w korzystniejszym stosunku Polki. Procent pierwszego serwisu (64% – 55%), a punkty wygrane po pierwszym serwisie (68% – 38%). Całkowita liczba punktów zamknęła się na dorobku 59 oczek do 32 dla rywalki.

W 3. rundzie turnieju, Radwańska zmierzy się z Czeszką Karoliną Pliskovą, która pokonała dziś Australiję Casey Dellacquę 6:4, 7:5. Mecz rozstawionej z “8” Czeszki i turniejowej “9” będzie ichtrzecim spotkaniem.

AEGON International Eastbourne, Premier (pula nagród: 665 tys.$) – mecz 2. rundy

Agnieszka Radwańska [9], Polska – Irina Falconi, USA 6:0, 6:2