WTA Katowice: Niemiła niespodzianka w wykonaniu Kanii i Irigoyen

4 kwi 2016, 14:23

Bardzo niemiłą niespodziankę sprawiła polskim kibicom Paula Kania. Polka, tradycyjnie grająca w parze z Argentynką Marią Irigoyen, przegrała w pierwszej rundzie deblowego turnieju WTA Katowice Open 2016, z Mariną Erakovic i Karin Knapp. Polsko-argentyński debel był najwyżej rozstawionym w katowickim turnieju.

Paula Kania w tym sezonie występuje w parze deblowej z Argentynką Marią Irigoyen. Starty tej pary były w większości udane. Zawodniczki potrafiły dotrzeć do półfinału turniejów w Monterrey i Acapulco. W stolicy Górnego Śląska były rozstawione z numerem 1, a pierwszymi przeciwniczkami były całkiem niezłe singlistki – Marina Erakovic i Karin Knapp.

Pierwszy set rozpoczął się źle dla polsko-argentyńskiej pary, choć po szybkiej porażce w dwóch pierwszych gemach, zaraz udało się doprowadzić do remisu. W kolejnych trzech gemach rywalki przegrały jednak tylko cztery piłki i kontrolując grę, doprowadziły do stanu 2:5. Tak złej sytuacji nie udało się odwrócić. W pierwszym secie udało się jeszcze przełamać duet Erakovic/Knapp, ale to było za mało i „polski” duet przegrał 4:6.

Początkowe gemy w drugiej partii padły łupem pary serwującej, ale w kolejnych dwóch rozgrywkach powróciły stare demony i polsko-argentyński duet nie ugrał nawet jednej piłki, tracąc do rywalek dwa gemy. Druga partia w jej środkowej części była generalnie czasem przełamań, bo w sumie zaliczono aż trzy takie gemy z rzędu. Kania i Irigoyen nie potrafiły jednak przechylić szali przewagi na swoją korzyść i uległy Eraković i Knapp, w takim samym stosunku, jak w pierwszym secie.

W kolejnej rundzie, najwyżej rozstawioną w turnieju parę będzie mogła pomścić Alicja Rosolska w parze z Naomi Broady. Warunkiem jest pokonanie Eleny Bogdan i Andrei Mitu. W turnieju deblowym biorą jeszcze udział Katarzyna Piter, w parze z Karoliną Pliskovą oraz Klaudia Jans-Ignacik, w parze z Heather Watson.

Katowice Open, Polska, International Series (pula nagród 250 tys. dolarów), mecz 1. rundy gry podwójnej kobiet:

Paula Kania, Polska / Maria Irigoyen, Argentyna – Marina Erakovic, Nowa Zelandia / Karin Knapp, Włochy 4:6, 4:6