WTA Miami: Magda Linette przegrała finał kwalifikacji i tylko Agnieszka Radwańska wystąpi w turnieju głównym

21 mar 2017, 19:46

Magda Linette przegrała 4:6 2:6 z Białorusinką Alaksandrą Sasnowicz w rundzie finałowej eliminacji turnieju Miami Open. Tym samym w głównej drabince wystąpi tylko Agnieszka Radwańska.

Początek meczu to strata serwisu przez każdą z zawodniczek. Dopiero czwartego gema na swoją korzyść zapisała zawodniczka serwująca. Przewagę jednego przełamania uzyskanego na początku seta Białorusinka nie straciła już do końca pierwszej partii.

Drugi set rozpoczął się od przełamania w wykonaniu Sasnowicz. Kolejne dwa gemy na swoją korzyść zapisała poznanianka. Jednak to było wszystko, na co było stać w tym meczu Polkę. Co prawda Linette miała jeszcze szansę na gema przy stanie 2:5 w drugim secie, ale nie wykorzystała dwóch break pointów i ostatecznie po 79 minutach uległa notowanej o czterdzieści pozycji niżej rywalce.

Ulegając Sasnowicz, polska tenisistka straciła szanse na obronę zeszłorocznych punktów za III rundę. Strata ta sprawi, że Polka straci swą dotychczasową pozycję w rankingu.

Po porażce Linette i Urszuli Radwańskiej, przegrała już mecz pierwszej rundy eliminacji, w turnieju głównym zobaczymy tylko Agnieszkę Radwańską. Krakowianka jest rozstawiona w turnieju z numerem szóstym i rywalizację rozpocznie od meczu drugiej rundy. Jej rywalką w czwartkowym pojedynku będzie lepsza z pary Qiang Wang – kwalifikantka.