WTA Miami: Zmienne szczęście polskich tenisistek w eliminacjach

20 mar 2017, 22:29

Magdalena Linette i Urszula Radwańska stanęły do rywalizacji w eliminacjach Miami Open 2017. By awansować do turnieju głównego, należy wygrać dwa mecze.

Jako pierwsza do rywalizacji przystąpiła młodsza z sióstr Radwańskich. Rywalką krakowianki była kolumbijka Marianą Duque. Oba sety dzisiejszej rywalizacji wyglądały tak samo. Wyrównana rywalizacja była tylko do stanu 2:2. Po czwartym gemie, zarówno w pierwszym, jak i drugim secie, inicjatywa należała do Kolubijki, która po 70 minutach cieszyła się z awansu do drugiej rundy eliminacji.

Jako druga z Polek do rywalizacji przystąpiła Magda Linette. Poznanianka, która w eliminacjach została rozstawiona z numerem drugim, w meczu pierwszej rundy spotkała się z reprezentantką gospodarzy Asia Muhammad (WTA 134). Mecz nie należał do łatwy, ale ostatecznie po ponad dwóch godzinach rywalizacji z awansu do finału eliminacji mogła się cieszyć Linette.

W meczu finałowym eliminacji, który odbędzie się we wtorek, rywalką osiemdziesiątej rakiety świata będzie Alaksandra Sasnowicz.