WTA New Haven: Radwańska w półfinale!

25 sie 2017, 15:29

Agnieszka Radwańska wygrała z Shuai Peng i zameldowała się w półfinale turnieju WTA Premier w New Haven. Polka wciąż ma szansę na obronę tytułu.

W ćwierćfinale polska tenisistka pokonała Chinkę 7:5, 6:3. Krakowianka jako pierwsza dała radę przełamać rywalkę obejmując prowadzenie 2:1. Niestety oddała następne dwa gemy, a mecz wyrównał się. Umiejętna gra w obronie Polki sprawiła, że pierwszy set zakończył się wynikiem 7:5. W drugim secie Radwańska przejęła inicjatywę prezentując się lepiej w ataku. Do tego doszedł świetny serwis, dzięki któremu udało się szybko wygrać kilka gemów. Ostatecznie Polka wygrała drugiego seta stosunkiem 6:3, który dał jej awans do półfinału turnieju.

– To z pewnością jest trudna rywalka. Grałam z nią wcześniej kilka razy, więc wiedziałam, co muszę robić. Dałam z siebie więcej niż 100 procent. Bardzo się cieszę z rewanżu – powiedziała Radwańska.

Przeciwniczką Polki w półfinale turnieju WTA Premier na kortach twardych w New Haven będzie Daria Gawriłowa. Radwańska rozpocznie mecz w nocy z piątku na sobotę (około 1:00).