WTA Pekin: Bardzo dobry mecz Agnieszki Radwańskiej! Teraz Wozniacki?

3 paź 2016, 17:10

Agnieszka Radwańska w dwóch setach uporała się z Rosjanką Jekateriną Makarovą w drugiej rundzie turnieju rangi Premier Mandatory w Pekinie. Krakowiance brakuje już tylko jednej wygranej do zakwalifikowania się do kończącego sezon turnieju Masters w Singapurze.

Była to druga konfrontacja Polki z Rosjanką w niedługim odstępie czasu. W ubiegłym tygodniu Radwańska także w dwóch setach wygrała z Makarovą w Wuhan i podwyższyła bilans bezpośrednich konfrontacji na 5-2. Poniedziałkowa wygrana była już szóstą przeciwko Rosjance, która w ubiegłym roku była notowana na 8. miejscu na świecie, a w swojej karierze grywała już w półfinałach Australian i US Open.

Starcie z Makarovą było ostatnim meczem w poniedziałkowej sesji wieczornej na korcie centralnym w Pekinie. Radwańska rozpoczęła je najlepiej jak mogła, gdyż mimo wyrównanej walki w gemach, szybko wyszła na prowadzenie 5:0 z podwójnym przełamaniem. Gdy partia chyliła się ku końcowi, Makarova uzyskiwała przewagę na korcie. Dwukrotnie wykorzystała własne podanie i przełamała Radwańską, przez co zmniejszyła przewagę do dwóch gemów.

Trzecia od poniedziałku rakieta świata zachowała jednak ostatki zimnej krwi i przy swoim podaniu zabrała rywalce wszelkie argumenty. Krakowianka wykorzystała drugą z piłek setowych i wyszła na prowadzenie w meczu po trzech kwadransach rywalizacji.

Wyrównana walka w drugiej partii trwała tylko do stanu 2:2. Rosjanka wyszła nawet na chwilowe prowadzenie, kiedy przełamała Radwańską i prowadziła 2:1. Najlepsza polska tenisistka szybko wróciła jednak do równego wyniku i po raz drugi w secie przełamała moskwiankę. Do końca partii Radwańska utrzymywała przewagę przełamania i serwowała w dziesiątym gemie po wygraną. Zwyciężczyni turnieju w Pekinie sprzed pięciu lat wykorzystała pierwszą piłkę meczową i zameldowała się w trzeciej rundzie jednego z największych turniejów w roku.

O ćwierćfinał zawodów krakowianka powalczy ze zwyciężczynią spotkania Caroline Wozniacki i Włoszki Roberty Vinci. W razie zwycięstwa Dunki polskiego pochodzenia, byłoby to trzecie starcie z Radwańską w ostatnim czasie. W Tokio wygrywała Dunka, zaś w Wuhan lepsza okazała się Radwańska.

China Open, Pekin, WTA Premier Mandatory (pula nagród: 5,424,394 $), mecz 2. rundy gry pojedynczej:

Agnieszka Radwańska, Polska [3] – Jekaterina Makarova, Rosja 6:3, 6:4