WTA Stanford: Radwańska żegna się z turniejem

22 lip 2016, 01:43

Urszula Radwańska po zwycięstwie w pierwszej rundzie turnieju WTA w amerykańskim Stanford tym razem musiała uznać wyższość rozstawionej z numerem drugim, Dominiki Cibulkovej. Słowaczka ograła krakowiankę w dwóch setach, 7:6(3), 6:3.

Spotkanie między 12., a 156. rakietą światowego rankingu było o dziwo bardzo wyrównane. Młodsza z sióstr Radwańskich bardzo dobrze radziła sobie z grą Słowaczki i choć w pewnym momencie po dwóch przełamaniach przegrywała już 2:5 to potrafiła wykrzesać z siebie siły i doprowadzić do wyrównania! Kolejne dwa gemy zakończyły się zwycięstwami podających i o losach pierwszego seta musiał zdecydować tie break. W nim więcej zimnej krwi zachowała Cibulkova, która wygrała go 7:3.

Druga odsłona rozpoczęła się fantastycznie dla Polki, która już w pierwszym gemie przełamała podanie rywalki. Niestety, kolejne trzy podania padły łupem Słowaczki i wydawało się, że spotkanie niebawem dobiegnie końca. Radwańską stać było jeszcze na jeden zryw i podobnie jak w pierwszym secie doprowadziła do wyrównania, ale to było wszystko na co było dziś stać krakowiankę. Cibulkova wygrał trzy gemy pod rząd, zwyciężyła 6:3, a w całym spotkaniu okazała się lepsza wygrywając 7:6, 6:3.

W meczu o półfinał turnieju w Stanford, rozstawiona z numerem drugim Słowaczki zagra z Japonką, Misaki Doi.

Bank Of The West Classic, Stanford (pula nagród: 687,900 $), mecz 1/8 finału gry pojedynczej kobiet:

Urszula Radwańska, Polska – Dominika Cibulkova, Słowacja  6:7(3), 3:6