WTA Tajpei: Świetny mecz i pewny awans Magdy Linette!

30 sty 2018, 15:13

Magda Linette w kapitalny sposób rozpoczęła zmagania w turnieju WTA Taiwan Open! Rakieta numer 2 w Polsce rozbiła w pierwszej rundzie Chinkę Xinyun Han 6:2, 6:0 i pewnym krokiem zameldowała się w kolejnej rundzie…

Jeżeli możemy mówić o jakiejkolwiek historii tego meczu to jedynie w pierwszym secie, który był w miarę wyrównany przez pierwszych pięć gemów. Co prawda Linette przełamała rywalkę w czwartym gemie i wyszła na prowadzenie 3:1, ale po chwili Chinka odrobiła stratę podania. Radość Han nie trwała jednak długo bo po chwili poznanianka wygrała trzy kolejne podania i całego seta 6:2.

Druga odsłona to już totalna dominacja Magdy Linette. Nasza zawodniczka nie straciła ani jednego gema, ale jeszcze większe wrażenie robi liczba punktów przegranych przez Polkę w całym secie, która wyniosła…Sześć!

W drugiej rundzie turnieju WTA w Tajwanie nasza zawodniczka zmierzy się ze Szwedką Johanną Larsson, która również pewnie, bo 6:3, 6:1 wygrała z faworytką gospodarzy, Lu J-J.