WTA Tajpei: Zwycięski thriller! Magda Linette w ćwierćfinale!

1 lut 2018, 11:25

To mógł być spacerek, który okazał się prawdziwym thrillerem! Magda Linette prowadziła w drugiej rundzie turnieju WTA w Tajpei ze Szwedką Johanna Larsson już 6:1, 4:1 by po kilku minutach zafundować sobie prawdziwy dreszczowiec…Na szczęście z happy endem.

Pewnym było, że pojedynek ze Szwedką nie będzie już tak łatwy jak spotkanie pierwszej rundy [WIĘCEJ TUTAJ]. Jak się jednak na początku okazało “diabeł nie była tak straszny jak go malowano”. Poznanianka wygrała bardzo pewnie pierwszego seta oddając rywalce zaledwie jednego gema.

Druga odsłona również bardzo dobrze układała się dla Linette. Polka po kilkunastu minutach prowadziła już 4:1, a następnie 6:5 mając swoje podanie. Co więcej przy serwisie poznanianka prowadziła 40:0 i miała trzy piłki meczowe, których nie wykorzystała! To się zemściło i ostatecznie to Larsson wygrała seta w tie-breaku do czterech.

Ostateczny set to prawdziwa gra nerwów. Linette przegrywała już 0:2 by po chwili się podnieść i wyrównać na po trzy. Chwilę później to ponownie Szwedka przejęła inicjatywę i prowadziła już 5:3. Wydawało się, że tym razem losy meczu są rozstrzygnięte, ale Polkę raz jeszcze było stać na zryw, jak się okazało decydujący. 60. rakieta świata doprowadziła do tie-breaka i wygrała go dość pewnie do trzech!

W ćwierćfinale rywalką Magdy Linette będzie Węgierka Timea Babos, która pokonała Słowenkę Dalilę Jakupović.