WTA Tajpej: Porażka Magdy Linette w pierwszej rundzie

Aktualizacja: 31 sty 2017, 20:36
31 sty 2017, 09:09

Magdalena Linette przegrała z Chinką Lin Zhu 3:6,7:5, 4:6 w meczu I rundy halowego turnieju WTA International w Tajpej. Tym samym Polka pozostaje w tym sezonie bez zwycięstwa.

W pierwszej partii tenisistka z Pekinu straciła swe podanie, ale skuteczna gra z forhendu oraz backhandem po linii pozwoliła Lin Zhu wygrać pierwszą partię 6:3.

W drugiej partii Chinka również nie zdołała wygrać pierwszego gema przy swoim podaniu. Jednak agresywna gra ze strony Lin Zhu doprowadziła do wyrównania stanu rywalizacji. W siódmym gemie Linette przegrała gema przy swoim serwisie i zapowiadało się na porażkę Polki w dwóch setach, ale słabsza gra rywalki w gemie dwunastym sprawiła, że Linette doprowadziła do wyrównania w setach.

Trzecia partia była najbardziej zacięta. W trzecim gemie Chinka zdobyła przełamanie. Następnie poprosiła o przerwę medyczną. Mimo kłopotów rywalki z nogą oraz szans Polki na przełamanie w gemie czwartym, szóstym i dziesiątym ta nie zdołała odrobić strat i po 142 minutach uległa Chince 3:6, 7:5, 4:6.

Wtorkowa porażka w Tajwanie to czwarta przegrana Polki w obecnym sezonie. Wcześniej niepowodzeniem zakończyły się starty Linette w Auckland i Sydney (w obu przypadkach w eliminacjach) oraz w głównym turnieju Australian Open. Polka będzie jeszcze walczyć w grze podwójnej. Po turnieju uda się do Tallina, gdzie zagra w meczach Pucharu Federacji.

Taiwan Open, Tajwan, WTA International (pula nagród: 226,750 $), mecz 1. rundy gry pojedynczej kobiet:

Lin Zhu, Chiny – Magdalena Linette, Polska 6:3, 5:7, 4:6