WTA Tiencin: Magda Linette lepsza od Kateryny Bondarenko w przełożonym meczu. Na kursie kolizyjnym do trzeciej rundy Maria Szarapowa

11 paź 2017, 14:13

Magda Linette pokonała 3:6 6:3 7:5 Ukrainkę Katerynę Bondarenko w meczu I rundy turnieju WTA International na kortach twardych w Tiencin. Spotkanie z powodu opadów deszczu zostało przełożone z wczoraj.

Spotkanie, które miało zostać rozegrane we wtorek bardzo dobrze rozpoczęła tenisistka ukraińska. Najpierw do zera wygrała gema przy własnym podaniu, aby następnie przełamać serwis rywalki i wyjść na prowadzenie 3:1. Grająca pasywnie i bez pomysłu Linette nie była w stanie nawiązać rywalizacji z dobrze dysponowaną rywalką. Doprowadziło to do wyniku 5:1. Co prawda Linette zdołała wygrać dwa gemy, ale ostatnie słowo w premierowej partii należało do Bondarenko, która wygrała pierwszą partię 6:3.

Drugi set nie rozpoczął się dobrze dla poznanianki. Polka przegrała swe podanie. Jednak agresywniejsza i mądrzejsza gra polskiej tenisistki sprawiło, że straty zostały szybko odrobione. Grająca ofensywnie Linette zepchnęła do obrony Bondarenko z czym ta nie radziła sobie zbyt dobrze. Doprowadziło to do wyniku 5:3. W dziewiątym gemie Polka wypracowała sobie dwie piłki setowe. Przy pierwszej Linette popełniła podwójny błąd serwisowy, ale już druga okazała się ostatnią w tym secie.

Set trzeci był bardzo zacięty. Każda z tenisistek pilnowała swojego podania i do stanu 5:5 czyniły to skutecznie. W jedenastym gemie Linette wypracowała sobie dwie piłki na przełamanie. Pierwszą udało się Ukraince obronić, ale w drugim Polce dopisało szczęście (piłka po taśmie wyleciała poza kort) dzięki czemu wyszła na prowadzenie 6:5 i w kolejnym gemie, przy swoim serwisie miała szansę zakończyć pojedynek. Ostatni gem miał przebieg identyczny do gema otwarcia – bez straty punktu wygrała go zawodniczka serwująca.

O trzecią rundę Magda Linette zmierzy się z Marią Szarapową. Będzie to pierwszy spotkanie obu tenisistek.