WTA Tokio: Magda Linette obroniła piłkę meczową i awansowała do drugiej rundy

19 wrz 2017, 14:35

Magda Linette po zaciętym pojedynku pokonała Australijkę Darię Gawriłową i awansowała do II rundy turnieju WTA Premier w Tokio. Teraz przed Polką jeszcze trudniejsza przeciwniczka.

Dla poznanianki wtorkowy pojedynek z urodzoną w Rosji,a reprezentującą Australię Gawriłową był czwartym meczem rozgrywanym w Tokio w tym roku. By wystąpić w turnieju głównym Linette musiała przejść trzystopniowe eliminacje.

Początek meczu nie zapowiadał końcowego sukcesu drugiej rakiety Polski. Linette szybko oddała prowadzenie rywalce i przy stanie 1:4 poprosiła o pomoc medyczną. Krótka przerwa na niewiele się zdała, bo po kolejnych dwóch gemach pierwszego seta na swoim koncie zapisała Australijka.

Jednak druga partia to zupełnie inny obraz gry. Grająca agresywnie Polka rozbiła rywalkę nie oddając jej nawet gema. I losach meczu miał zdecydować trzeci set.

W finałowej partii wróciły demony z przeszłości, z seta pierwszego. Poznanianka na wykorzystała szansy na przełamanie serwisu rywalki i po chwili sama przegrywała już 0:3. Kolejny raz w tym meczu Linette musiała gonić i tym razem zrobiła to skutecznie. Chociaż końcówka była bardzo nerwowa. W gemie numer dziesięć Gawriłowa miała piłkę meczową, ale nie wytrzymała ciśnienia i posłała piłkę z backhandu w siatkę. O losach trzeciej partii i całego meczu musiał zdecydować tie break.

W tym polka zagrała jak w secie drugim, zdecydowanie i agresywnie. Po podwójnym błędzie urodzonej w Moskwie tenisistki zawodniczka z Poznania wyszła na prowadzenie 3:1, aby po chwili podwyższyć wynik na 5:2. Gawriłowa starała się jeszcze walczyć, ale takiej okazji Linette nie pozwoliła już uciec. Wykorzystując drugą piłkę meczową po 140 minutach gry Linette mogła się cieszyć z awansu do drugiej rundy turnieju w Tokio.

W środę Polka powalczy o powtórzenie wyniku sprzed roku, kiedy to awansowała do ćwierćfinału Toray Pan Pacific Open. Jednak o powtórkę sprzed roku będzie niezmiernie trudny gdyż rywalką reprezentantki Polski będzie rozstawiona z numerem drugim Karolina Pliskova.