WTA Wuhan: Błyskawiczny mecz i wygrana Radwańskiej!

27 wrz 2016, 12:11

Agnieszka Radwańska bez problemu uporała się z Rosjanką Ekateriną Makarovą w 1/16 finału chińskiego turnieju. Dla Polki jest to pierwsze zwycięstwo w karierze na turnieju w Wuhan.

Polka, rozstawiona w Wuhan z numerem trzecim rozstrzygnęła losy meczu w godzinę i 13 minut. Pierwszego seta wygrała do 4, w drugim oddała tylko jednego gema.

Pierwsza partia przyniosła szybkie przełamanie i wyjście Polki na prowadzenie 3-1. Prowadząc 4-2, Radwańska miała szansę przełamać Rosjankę, jednak nie wykorzystała trzech piłek gemowych. Makarova doprowadziła do stanu 4-4. Zaczęła wtedy popełniać masę błędów, grać zbyt agresywnie, co skończyło się stratą serwisu i w konsekwencji seta.

Druga partia to błyskawiczne przełamanie i wyjście Radwańskiej na prowadzenie. Drugiego gema, także do zera, wygrała Polka. Kolejny serwis Makarovej przyniósł jej pierwszego i, jak się okazało, ostatniego gema w tym meczu. Radwańska wyczuła szansę na szybkie zakończenie meczu, zaczęła grać pewnie, agresywnie, wykorzystując przy tym błędy, które popełniała rywalka. W pół godziny rozstrzygnęła losy drugiego seta.

Patrząc na wcześniejsze pojedynki obu zawodniczek, można odnieść słuszne wrażenie, że ten mecz nie był dla Radwańskiej wyzwaniem. Zmora Rosjanki i turnieju w Wuhan pokonana!

W 1/8 finału Polka zmierzy się ze zwyciężczynią meczu Caroline Wozniacki-Katerina Siniakova.