WTA Wuhan: Magda Linette w kapitalnym stylu awansuje do III rundy!

26 wrz 2017, 14:09

Magda Linette kontynuuje swój kapitalny tenis na chińskich kortach w Wuhan. Po przebrnięciu pierwszej rundy tym razem poznanianka rozbiła 47. w rankingu WTA Czeszkę Katerinę Siniakovą 6:1, 6:2 i zameldowała się w kolejnej fazie imprezy!

Mecz Polki z Czeszką możemy spokojnie nazwać bez historii. Nasza tenisistka dominowała na korcie od samego początku do samego końca oddając rywalce w całym spotkaniu tylko trzy gemy! Pierwsza odsłona to szybkie przełamanie Siniakovej i wyjście na prowadzenie 3:0. Wygrany gem serwisowy Czeszki na nic się jednak zdał bo kolejne trzy gemy należały do Linette, która wygrała seta 6:1.

Druga odsłona niespodziewanie zaczęła się od prowadzenia Siniakovej, która po długi, 9-punktowym gemie wygrała swoje podanie. To nie był jednak przełom w grze Czeszki, która mimo to potrafiła raz jeszcze utrzymać swoje podanie i wyjść po raz ostatni w tym meczu na prowadzenie 2:1. Kolejne pięć gemów to już popis Polki, która straciła w nich łącznie siedem punktów, wygrała seta 6:2 i odniosła bardzo pewne zwycięstwo.

W nagrodę poznanianka w III rundzie będzie mogła się zmierzyć najprawdopodobniej z numerem “1” na świecie, Hiszpanką Garbinie Muguruzą. By tak się stało liderka światowego rankingu WTA musi pokonać w swoim meczu Ukrainkę, Łesię Curenko.

Dongeng Motor Wuhan Open,, Wuhan (Chiny)