WTA Wuhan: Udany rewanż Radwańskiej nad Wozniacki

28 wrz 2016, 18:24

Agnieszka Radwańska udanie zrewanżowała się za półfinałowe starcie w Tokio Caroline Wozniacki i zwyciężyła z nią w dwóch setach w trzeciej rundzie w chińskim Wuhan. Polka awansowała do ćwierćfinału jednego z większych turniejów w sezonie, w którym zmierzy się z Rosjanką Swietłaną Kuzniecową.

Było to już 12 spotkanie pomiędzy obiema tenisistkami i dopiero czwarta wygrana krakowianki. Ostatni raz zwycięstwo nad Dunką polskiego pochodzenia, Radwańska zanotowała w Doha w 2013r. Później nadeszła seria czterech zwycięstw Wozniacki, która ostatni raz górowała nad Polką przed czterema dniami w Tokio, gdzie później zgarnęła końcowy tytuł.

Wozniacki do spotkania z Radwańską przystępowała jednak już bardzo zmęczona. W przeciągu sześciu ostatnich dni rozegrała aż 6 meczów, w tym już dwa w Chinach, gdzie musiała pokonać Australijkę Samanthę Stosur i Czeszkę Katerinę Siniakovą. Radwańska w Wuhan z racji wysokiego rozstawienia zagrała dopiero od drugiej rundy, w której w dwóch setach uporała się z Jekateriną Makarovą. Było to premierowe zwycięstwo Polki w tej chińskiej miejscowości, gdyż zarówno rok, jak i dwa lata temu, Radwańska odpadała z imprezy już po pierwszym spotkaniu.

Krakowianka spotkanie rozpoczęła doskonale, gdyż w mgnieniu oka wypracowała sobie sporą przewagę, prowadząc po kilkunastu minutach aż 4:0! Polka świetnie realizowała swoją taktykę, zmuszając Dunkę polskiego pochodzenia do niezliczonej liczby niewymuszonych błędów (w pierwszym secie Wozniacki miała ich aż 15). Schody rozpoczęły się po przerwie medycznej 22. rakiety świata, która zyskała drugie tchnienie i zaczęła punktować seriami. Wozniacki jak po sznurku zbierała kolejne gemy, dopóki nie doprowadziła do wyrównania 4:4.

Decydującym o losach pierwszej partii był gem dziewiąty, w którym Radwańska potrzebowała aż dziewięciu punktów do wygranej. W kolejnym zrezygnowana Wozniacki oddała gema praktycznie bez walki, dzięki Radwańska wygrała pierwszą odsłonę po niespełna 50 minutach walki.

Już wraz z początkiem drugiego seta obie panie przełamały się po razie, a przed zmianą stron zafundowały sobie jednego z najdłuższych gemów w spotkaniu. Po 13-punktowej rozgrywce lepsza okazała się Polka, która schodziła na przerwę z prowadzeniem 2:1.

Urodzona w Odense tenisistka zdołała jeszcze wyrównać losy w secie, zdobywając gema do 15. Później karty rozdawała już tylko Radwańska, która zwyciężyła w czterech gemach z rzędu i zakończyła spotkanie w 90 minut.

Rywalką najlepszej polskiej tenisistki w ćwierćfinale będzie Rosjanka Swietłana Kuzniecowa, która na swoją korzyść rozstrzygnęła 11 z 15 starć z Polką.

Dongfeng Motor Wuhan Open, Chiny, WTA Premier 5 (pula nagród: 2,288,250 $), mecz 3. rundy gry pojedynczej kobiet:

Caroline Wozniacki, Dania – Agnieszka Radwańska, Polska [3] 4:6, 2:6