WTA Wuhan: Wstydliwa porażka Radwańskiej

27 wrz 2017, 12:18

Agnieszka Radwańska przegrała z Ashleigh Barty 6:4, 0:6, 4:6. Australijka wyrzuciła tym samym Polkę z turnieju WTA Premier 5 na kortach twardych w Wuhan w trzeciej rundzie.

Rywalka krakowianki prezentuje się dobrze w tym sezonie. W tym roku wygrała już w Kuala Lumpur oraz wystąpiła w finale w Birmingham, dzięki czemu zajmuje rekordowo wysokie 37. miejsce w rankingu.

Pierwszy set mimo problemów z serwisem zakończył się korzystnie dla Radwańskiej. Wyciągnięte wnioski pozwoliły na przeczytanie gry rywalki. Polska z wyniku 1:3 doprowadziła do 4:3 i ostatecznie wygrała seta 6:4. Kolejne minuty to fatalna postawa Biało-Czerwonej, która całkowicie oddała inicjatywę Barty. Ta grała regularnie i rozpędzała się z każdym kolejnym zagraniem wygrywając seta do zera!

Trzeci set także zaczął się źle. Polka oddała swoje podanie wyrzucając zagranie forhendem. Po chwili to Australijka zrobiła więcej błędów, dzięki czemu Radwańska wyszła na prowadzenie 2:1. Brak regularności i coraz częstsze pomyłki sprawiły jednak, że Polka przegrała decydującą batalię 4:6 i odpadła z turnieju w Wuhan.