Wybrzeże bliskie punktu, ale derby Pomorza dla Kwidzyna

15 lis 2017, 22:21

Piłkarze Wybrzeża Gdańsk byli bliscy remisu z MMTS-em Kwidzyn, z którym ostatecznie przegrali 22:24. Gospodarze przeważali nad gdańską drużyną, jednak przez niską skuteczność w ataku, musieli do końca drżeć o końcowy wynik.

Swój udział w 10. kolejce udanie zainaugurowali piłkarze z Kwidzyna, a po trafieniach Pawła Gendy, Michała Pereta i Kamila Kriegera prowadzili 3:0. Marcin Lijewski wziął czas dla swojej drużyny, która po chwili wzięła się za odrabianie strat. Trzy bramki z rzędu zdobył Łukasz Rogulski, a ostatnia z nich była kontaktowym trafieniem (4:3).

Następne minuty należały jednak do piłkarzy Mroczkowskiego, którzy grając aktywną, wysuniętą obroną, przechwycili kilka piłek. Z tych prezentów korzystał już Adrian Nogowski, zamieniając kontrataki na bramki (7:3). Kiedy wydawało się, że gospodarze po kwadransie zdominowali gości, ci niepostrzeżenie gonili rywali. Dzięki zebraniu kilku rzutów karnych, swoją skuteczność na linii siódmego metra udowadniał Wojciech Prymlewicz, który zmniejszył straty gdańszczan do dwóch bramek (9:11). Duży wkład w utrzymanie wyrównanego rezultatu włożył Artur Chmieliński, nakręcający partnerów z pola swoimi dobrymi interwencjami.

Pierwszą połowę lepiej zakończył MMTS, bowiem w jego barwach udane wejście zaliczył Kelian Janikowski. Rezerwowy obrotowy rzucił trzy bramki, gwarantując swoim kolegom bezpieczne prowadzenie do przerwy (14:11).

W drugiej części spotkania można było zaobserwować analogiczny porządek zdarzeń. Zawodnicy w czarno-czerwonych kostiumach ponownie zbudowali przewagę, tym razem do sześciu bramek różnicy po kontrze rozpędzonego Nogowskiego (21:15). Kwidzynianie sprawiający wrażenie pewnych zwycięstwa przestali zdobywać bramki. Z tym problemu nie miał Łukasz Rogulski, notując swoją siódmą i pierwszą od dawien dawna kontaktową bramkę dla Wybrzeża (21:22).

Przy stanie straty dwóch bramek do gospodarzy i kilkunastu sekund do końca meczu kontaktowym golem odpowiedział Michał Bednarek (22:23). Na remis zabrakło już jednak czasu i Arkadiusz Ossowski zdążył wykorzystać rozluźnione szyki obronne Wybrzeża (24:22).

MMTS Kwidzyn – Wybrzeże Gdańsk 24:22 (14:11)

MMTS Kwidzyn: Dudek, Szczecina, Żurawski – Genda 5, Krieger 2, Ossowski 1, Pilitowski 3, Przytuła, Rosiak, Szpera, Guziewicz 1, Kryński 1, Nogowski 6, Janikowski 3, Peret 1. Trener: M. Mroczkowski

Wybrzeże Gdańsk: Chmieliński, Pieńczewski, Suchowicz – Adamczyk, Bednarek 2, Gądek, Komarzewski, Kondratiuk 3, Sulej, Wróbel 3, Papaj 2, Prymlewicz 5, Podobas, Rogulski 7. Trener: M. Lijewski

Sędziowie: Marek Baranowski – Bogdan Lemanowicz.

Kary: Wróbel (Wybrzeże) – 2 min, Bednarek (Wybrzeże) – 2 min, Kondratiuk (Wybrzeże) – 2 min, Adamczyk (Wybrzeże) – 2 min