Wygrana Chemika Police!

5 lis 2017, 19:49

W spotkaniu czwartej kolejki Ligi siatkówki Kobiet na własnym parkiecie pilski ENEA PTPS podejmował Chemika z Polic. Pierwszy set padł łupem gospodyń, jednak kolejne pewnie zakończyły triumfem siatkarki z Polic.

Spotkanie rozpoczeło się od zepsutej zagrywki gości. Siatkarki z Piły szybko wyszly na czteropunktowe prowadzenie (5:1). Jednak rywalki z Chemika Polic odrobiły przewagę i doprowadziły do remisu (10:10). Po dwóch skutecznych blokach na Veljkovic i ataku Trnic gospodynie znów uzyskały przewagę nad rywalkami (17:14). Do końca premierowej odsłony pilanki nie dały rozegrać się przeciwniczkom i wygrały pewnie w stosunku 25:17.

Drugi set zdecydowanie lepiej otworzyły siatkarki z Polic, bowiem od przewagi trzypunktowej (2:5). Po dwóch udanych zagrywkach Bednarek i ataku Zaroślińskiej zespół gości uzyskał pięciopunktową zaliczkę (5:10). Ta dość pewna przewaga ekipy Chemika Police utrzymywała się w dalszej części partii (10:15). W końcowych fragmentach tej odsłony siatkarki ekipy gości objeły aż siedmiopunktowe prowadzenie (14:21). Ostatecznie set zakończył sie pewną wygraną Chemika 16:25.

Na początku trzeciej partii zespóły grały punkt za punkt. Na tablicy wynik często był remisowy (2:2, 5:5). Jednak trzy kolejne oczka zdobyły gospodynie, ale po chwili siatkarki Chemika Police doprowadziły znów do remisu (8:8). Pięć puntów z rzędu zdobyły siatkarki ekipy Polic. I wynik dla gospodyń nie był zbyt korzystny (9:14). Siatkarki Chemika w końcówce powiększyły przewagę do sześciu oczek (14:20). Ekipa gości nie pozwoliła pilankom odrobić strat i wygrała w stosunku 17:25.

W czwartym secie ekipa Chemika uzyskała na początku sześciopunktową zaliczkę (3:9). Pilanki utrzymywały wysoką przewagę z poczatku partii. W pewnym momencie prowadzenie było juz wysokie (7:14). Trzy punkty z kolei zdobyły gospodynie i wtym momencie trener Chemika poprosił o przerwę (15:19). Ostatni punkt zdobyła atakiem Zaroślińska.

ENEA PTPS Piła – Chemik Police 1:3 (25:17, 16:25, 17:25, 18:25)

MVP: Stefana Veljković

ENEA PTPS Piła: Trnić, Różycka, Bosković, Baran,  Walker, Babicz, Wilk, Łysiak.

Chemik Police: Busa, Bednarek – Kasza, Bełcik, Veljkovic, Mirkovic, Mędrzyk, Zaroślińska, Krzos