Wygrana gospodarzy na Torwarze!

3 lut 2018, 22:06

W spotkaniu 19 kolejki PlusLigi w warszawskim Torwarze naprzeciw siebie stanęły miejscowy klub Onico Warszawa oraz ekipa MKS-u Będzin.

Goście rozpoczęli spotkanie od mocnego uderzenia. Od początku uzyskali pięć oczek przewagi nad gospodarzami (1:6). To pozwoliło na komfort grania ekipy MKS-u. Goście utrzymywali poziom gry i pewną przewagę (12:18). Do końca przyjezdni nie pozwolili odrobić strat. Wygrali premierową odsłonę i objęli prowadzenie w meczu.

Zdecydowanie lepiej drugiego seta rozpoczęli gospodarze. Już na początku wyszli na trzy punkty przewagi (6:3). Zawodnicy z Warszawy utrzymywali poziom gry i poprawili znacznie grę w stosunku do pierwszej partii. Uzyskując sześć oczek więcej od rywali (17:11) zmierzali do wyrównania stanu meczowego. Wynik w końcówce partii to tylko potwierdził (22:17). Ostatni punkt padł po błędzie ekipy gości.

Bardzo podobny początek miał trzeci set jak poprzednia partia. Szybko na trzy punktowe prowadzenie wyszli gospodarze (6:3). W dalszej części partii zawodnicy Onico grali pewnie i nie zamierzali pozwolić na odrobienie strat (15:10). Cztery kolejne punkt zdobyli gospodarze, potwierdzając swoją wyższość i udowadniając ,że są lepszą ekipą. Do końca ekipa z Warszawy utrzymała koncentrację i pewnie zwyciężyła w stosunku (25:12).

Podrażnieni poprzednią partią goście zdecydowanie skuteczniej weszli w czwartego seta (2:6). Gospodarze nie zamierzali odpuszczać i doprowadzili tylko do jednego punktu straty (11:12). Za kilka chwil mieliśmy wynik remisowy (14:14). Choć w pewnym momencie gości odskoczyli na dwa punkty, gospodarze bardzo szybko doprowadzili znów do remisu, a za moment sami uzyskali prowadzenie (19:18). Końcówka była emocjonująca, ale to ostatecznie zawodnicy Onico wyszli zwycięsko (25:22). Gospodarze będą po tym meczu mogli dopisać trzy punktu do swojego dorobku.

Onico Warszawa – MKS Będzin 3:1 (20:25, 25:17, 25:12, 25:22)

MVP: Jan Nowakowski

Onico WarszawaKwolek, Brizard, Wrona, Faryna, Gjorgiew, Nowakowski, Włodarczyk, Samica, Warda, Vernon-Evans, Wojtaszek

MKS Będzin: Waliński, Ratajczak, Kowalski, Seif, Peszko, Araujo, Kozub, Grzechnik, Potera