Wygrana Impelu Wrocław we własnej hali

30 lis 2016, 20:30

Wrocławianki przełamały złą passę i po dwóch ostatnich przegranych pokonały Polski Cukier 3:1 w spotkaniu 8. kolejki ORLEN Ligi.

Początek pierwszego seta był pokazem zagrywek Doroty Wilk, która zeszła z pola zagrywki dopiero przy stanie 7:0! Wrocławianki utrzymywały prowadzenie do końca partii, najwyższe wynosiło dziewięć punktów (14:5). W końcówce muszyniankom udało się zbliżyć do rywalek na dwa “oczka” jednak ostatecznie przegrały seta. Gospodynie triumfowały 25:19.

Drugi set grany był punkt za punkt. Muszynianki trzymały się bardzo blisko rywalek, na odległość jednego punktu. Od stanu 11:11 nastąpił niezwykle skuteczny okres gry przyjezdnych. Zdobyły aż siedem punktów, podczas gdy wrocławianki zaledwie jeden. Partia zakończyła się wygraną muszynianek 20:25.

Trzecia partia ponownie minęła pod kontrolą gospodyń. Prowadziły one od początku, do samego końca seta. Przyjezdne popełniały proste błędy, takie jak chociażby dotknięcie siatki przy ataki (13:8). Gra siatkarek z Muszyny “stanęła”. Genialnie wykorzystały to gospodynie, które miały już sześciopunktową przewagę (20:14). Przyjezdne próbowały jeszcze dogonić wynik, jednak nie udało im się to, przegrały drugiego seta (25:22).

Czwarty, ostatni set był istnym pogromem przyjezdnych. Siatkarki Impela były bardzo podbudowane ostatnią wygraną partią, dominowały w każdym elemencie siatkarskim. Muszynianki były całkowicie bezradne i przegrały seta z bardzo dużą, czternastopunktową statą (25:11)!

Impel Wrocław – Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna 3:1 (25:19, 20:25, 25:22, 25:11)

MVP: Agnieszka Kąkolewska

Impel Wrocław: Hancock, Mędrzyk, Courtney, Ptak, Kąkolewska, Konieczna, Sawicka, Sikorska, Kossanyiova,

Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna: Wilk, Wójcik, Cvetanović, Sredić, Savić, Wawrzyniak, Medyńska, Rabka, Sosnowska, Łyszkiewicz, Szabo