Wygrana Onico Warszawy w I meczu o 7 miejsce!

18 kwi 2018, 20:04

W hali Lubinie obserwowaliśmy dziś spotkanie drużyn walczących o 7 miejsce w PlusLidze sezonu 2017/2018. Na przeciw siebie stanęli gospodarze czyli Cuprum Lubin oraz ekipa Onico Warszawy. W lepszych humorach halę w Lubinie opuścili siatkarze ze stolicy, wygrywając w czterech odsłonach.

W spotkanie zdecydowanie skuteczniej weszli goście. Dość szybko uzyskali kilka oczek przewagi, co pozwoliło na kontrolowanie seta (1:5). Podopieczni trenera Antigi grali skuteczniej i pewniej praktycznie w każdym elemencie. Gospodarze nie mogli odrobić choćby części strat (13:18). Set powoli wkraczał w decydującą fazę, a zawodnicy ze stolicy ciągle przeważali w siatkarskich elementach nad rywalami z Lubina (17:23). Pierwsza odsłona zakończyła się po błędzie w ataku gospodarzy. Ostatni punkt padł po błędzie w ataku Tahta.

Drugą partię minimalnie lepiej otworzyli gospodarze (7:5). Jednak siatkarze ze Stolicy dość szybko się obudzili i doprowadzili do remisu po 9. Potem na dwa oczka odskoczyli znów gospodarze (13:11), ale za kilka chwil goście znów zaczęli prezentować wysoki poziom i zdobyli trzy cenne punkty z rzędu (13:14). Partia zbliżała się do końca, a w lepszej sytuacji byli obecnie siatkarze z Lubina (19:16). Ostatni punkt w tym secie zdobył przyjmujący gospodarzy Taht (25:22). Lubinianie tym samym triumfowali i doprowadzili do wyrównania stanu meczu.

Poirytowani poprzednią partią siatkarze Onico otworzyli kolejną odsłonę z wysokiego ,,C” (1:6). Z minuty na minutę przewaga gości wzrastała. Gospodarze nie mogli zerwać się do walki, nie mieli żadnych argumentów do wyrównanej walki z rywalami (6:15). Odsłona powoli wkraczała w decydującą fazę, a goście z Warszawy grali pewniej i utrzymywali pewność siebie i dużą koncentrację (12:21). Ostatnią akcję trzeciej odsłonę skończył Wojciech Włodarczyk (17:25). Siatkarze ze stolicy byli na dobrej drodze do zwycięstwa w całym spotkaniu.

W czwartą odsłonę minimalnie lepiej weszli gospodarze (6:4). Goście dość szybko się zerwali do walki i po kilku chwilach odrobili całą stratę, a nawet sami wyszli na dwupunktową przewagę (8:10). Potem obie ekipy grały punkt za punkt. Żadna z drużyn nie mogła wyjść na większą przewagę (16:16). Zapowiadał się Nam bardzo ciekawa i emocjonująca końcówka tej partii. Ostatecznie skuteczniej w samej końcówce zagrali siatkarze z Warszawy. Podopieczni trenera Antigi wygrali i są bliżej zdobycia 7 lokaty w tym sezonie PlusLigi.

Cuprum Lubin – Onico Warszawa 1:3 (18:25, 25:22, 17:25, 23:25)

MVP: Guillaume Samica

Cuprum Lubin: Kaczmarek, Pupart, Michalski, Terzić, Gorzkiewicz, Patucha, Taht, Gunia, Biegun, Smoliński, Masny, Hain, Kryś, Makoś

Onico Warszawa: Kowalczyk, Kwolek, Brizard, Wrona, Samica, Warda, Firlej, Gjorgiew, Nowakowski, Włodarczyk, Wojtaszek, Gruszczyński