Wyrównana walka w meczu Zagłębia Lubin z Pogonią

13 maj 2017, 17:55

W sobotnie popołudnie żeńska drużyna Zagłębia Lubin podejmowała Pogoń Baltica Szczecin. Mecz zapowiadał się emocjonująco, gdyż obie ekipy podobnie spisują się w tym sezonie. Zgodnie z przewidywaniami spotkanie było zażarte, ale zwycięsko z tego starcia wyszły lubinianki, które wygrały 33:28. Wygrana sprawiła, że Zagłębie w przyszłą środę zagra o mistrzostwo Polski z Vistalem Gdynia.

Mecz rozpoczął się bardzo wyrównanie i oscylował wokół remisu. Wśród przyjezdnych dobrze spisywała się Królikowska, która zdobyła dwie bramki z rzędu. Pomimo tego, to Zagłębie utrzymywało się na prowadzeniu (5:4). Tempo starcia było dynamiczne, lecz żadna z drużyn nie była w stanie “odjechać”. Gospodarze zaczęli powiększać przewagę i po kwadransie meczu mieli trzy “oczka” przewagi (10:7). Gorszy moment Pogoni przełamała Blazević, która po chwili została wykluczona. Osłabienie szczecinianek pozwoliło lubiniankom na utrzymanie zapasu. Dodatkowo bramkarki obu drużyn popisywały się skutecznymi obronami. Pod koniec pierwszej części gościom udało się zmniejszyć różnicę i zdobyć kontakt (16:15).

Początek drugiej połowy należał do Zagłębia – trafiła dwukrotnie Buklarewicz oraz Grzyb. Moment po tym trzy bramki z rzędu ugrały szczecinianki, które chciały za wszelką cenę zremisować. Miały utrudnione zadanie, ponieważ dwuminutową karę dostała Szczecina (21:19). Gospodynie wciąż były na prowadzeniu i dominowały na boisku. Baltica przez kolejne minuty nie była w stanie zdobyć żadnego trafienia, lecz przełamała to Yaschuk. To było jednak zbyt mało, a kolejne trafienia ugrały Załęczna i Marić (27:23). Czasu było coraz mniej, a różnica nadal oscylowała wokół trzech bramek. Szczecinianki miały trudności z rozgrywaniem piłki i trafiały bardzo rzadko. W ostatniej minucie dwa rzuty karne dostały przyjezdne – pierwszego zmarnowała Wąż, a drugiego wykorzystała Koprowska (33:28).

Mertaco Zagłębie Lubin – Pogoń Baltica Szczecin 33:28 (16:15)

Metraco Zagłębie Lubin: Wąż, Maliczkiewicz, Czyż – Bilik, Kurdzielewicz, Załęczna, Grzyb, Semeniuk, Trawczyńska, Buklarewicz, Wiertelak, Piechnik, Marić, Jochymek, Belmas, Malta, Milojević

Pogoń Baltica Szczecin: Płaczek, Krupa, Wawrzynkowska – Noga, Szczecina, Costa, Królikowska, Zimny, Koprowska, Zawistowska, Kochaniak, Blazević, Yashcuk