Wyszarpane zwycięstwo Vive! Świetna druga połowa, awans w tabeli Ligi Mistrzów

27 lis 2016, 19:35

W ósmej kolejce EHF Ligi Mistrzów mężczyzn zwycięsko wyszli piłkarze Vive Kielce w starciu z PPD Zagrzeb. Dzięki zwycięstwu 29:25, kielczanie awansowali na drugie miejsce w tabeli, mając tyle samo punktów co Vardar Skopje.

Pierwsza połowa należała do zawodników gości, którzy najpierw wyszli na dwubramkowe prowadzenie (4:2). Kielczanie grali falami, osiągając remis po kolejnej dobrej akcji Julena Auguinagalde (4:4). W 12 minucie Krzysztof Lijewski wyprowadził Vive na pierwsze prowadzenie (6:5), jednak dwie minuty później to chorwaci z Zagrzebia cieszyli się z bramki Igora Voriego (7:6 dla RK Zagrzeb).

Kilka minut później przewagę osiągnęli mistrzowie Europy, dzięki interwencjom Filipa Ivicia, po których kontry skutecznie wykończył Darko Djukić (8:7). Kolejna bramka Karola Bielckiego sprawiła, że Silvio Ivandija poprosił o czas. Kilka minut później Zlatko Horvat zmniejszył stratę swojego zespołu, efektownie wykonując rzut karny. W końcówce pierwszej części to szczypiorniści z Zagrzebia zacieśnili szyki obronne i wyszli na prowadzenie (11:9), które utrzymali już do przerwy.

Po przerwie piłkarze Vive lepiej zagrali w obronie, co poskutkowało kontratakami Manuela Strleka. Chorwat skorzystał na tym trzykrotnie po świetnych interwencjach, w tym jednej podwójnej, jego rodaka (15:13). Od tego momentu, w którym podopieczni Talanta Dujszebajewa wyszli na prowadzenie, nie oddali go aż do końca.

Na dwanaście minut przed końcem Karol Bielecki podwyższył prowadzenie (22:19), jednak nadzieję swoim kolegom przywrócił rzut Luki Sebeticia (24:23). W szeregach mistrza Polski skutecznie spisywali się rozgrywający, którzy swoimi rzutami bombardowali bramkę Matevza Skoka. Po skutecznie zakończonej akcji przez Jurkiewicza było wiadomo, że Vive zgarnie dwa punkty. Domowe zwycięstwo pozwoliło awansować na drugie miejsce w tabeli grupy B Ligi Mistrzów.

Vive Tauron Kielce – RK Prvo Plinarsko Drustvo Zagreb 29:25 (11:12)

Vive Tauron Kielce: Szmal, Ivić – Chrapkowski, Kus, Aguinagalde 7, Bielecki 4, Jachlewski, Štrlek 4, Lijewski 2, Jurkiewicz 2, Paczkowski 3, Zorman 1, Bombač, Djukić 6

RK Prvo Plinarsko Drustvo Zagrzeb: Stevanović, Skok – Ereš 1, I. Vujić, S. Vujić, Kontrec, Vori 4, Cingesar, Šebetić 2, Horvat 3, J. Valčić, Jotić 4, T. Valčić 2, Mandalinić 7, Miklavčić 2, Markoski