Strona główna Siatkówka XV Memoriał Wagnera: Zwycięstwo nie jest najważniejsze

XV Memoriał Wagnera: Zwycięstwo nie jest najważniejsze

0
PODZIEL SIĘ

Drugiego dnia Memoriału Polacy podejmowali reprezentację Kanady. Mecz był wyrównany, jednak o krok lepsi okazali się Biało-Czerwoni.

„Cieszymy się ze zwycięstwa” – mówił na pomeczowej konferencji Michał Kubiak – „Nie jest ono jednak dla nas najważniejsze. Naszym celem jest poprawianie swojej gry z meczu na mecz. My czujemy, że jesteśmy w lepszej formie fizycznej i psychicznej. Nie zostało dużo czasu, ale liczę, że na Mistrzostwa Europy będziemy w 100% gotowi.”

W podobnym tonie wypowiadał się szkoleniowiec Polaków. Trener DeGiorgi cieszy się ze zwycięstw swojej drużyny, jednak podkreśla, że czeka ich dużo pracy. „Jestem zadowolony z wyniku i przebiegu spotkania. To był mecz bardzo męczący, ale musimy przeanalizować akcja po akcji i punkt po punkcie.” – mówi Włoch.

Mecz z Kanadą zdecydowanie nie należał do jednostronnych. Pomimo korzystnego dla Polaków wyniku, podopieczni trenera Antigi byli dla naszych siatkarzy stałym zagrożeniem. „Byliśmy blisko rywali. Dla mnie najważniejsze jest to, że walczyliśmy” – mówił Francuz – „Mocno pracujemy i na ten okres przygotowawczy, w którym jesteśmy – graliśmy dobrze. Oczywiście wolę wygrywać, ale czuję satysfakcję.”

Porażka z Polską jest drugą jaką Kanadyjczycy zanotowali podczas Memoriału. Tym razem jednak ich gra wyglądała o wiele spójnie, niż w przypadku spotkania z Rosją. „Graliśmy lepiej, jak wczoraj. Nasz poziom nie był w tym meczu niski. Mieliśmy problem z przestojami i to właśnie one nam przeszkodziły w odwróceniu partii na swoją korzyść.” – zaznaczył kapitan zespołu, Tyler Sanders.

Komentarze