Zabójcze pięć minut Napoli! Rzym zdobyty!

20 wrz 2017, 22:49

Piłkarze SSC Napoli wygrali swój piąty ligowy mecz w tym sezonie i wspólnie z Juventusem patrzą z góry na resztę stawki. Neapolitańczycy w środowym hicie 5. kolejki Serie A wygrali w Rzymie z Lazio 4-1.

Strzelanie na Stadio Olimpico jednak rozpoczęli gospodarze. W 30. minucie z prawej strony pola karnego w stronę bramki gości ruszył Ciro Immobile, który zdołał dograć futbolówkę prosto do Stefana de Vrija, a obrońca Lazio strzałem z woleja pokonał stojącego w bramce Napoli Pepe Reinę. Do szatni to gospodarze schodzili z jednobramkowym prowadzeniem, mimo że oddali w niej aż o połowę mniej strzałów.

Po przerwie neapolitańczycy wzięli się ostro do roboty i w ciągu 5 minut zmietli Lazio z powierzchni ziemi. Najpierw wyrównujące trafienie w 54. minucie uzyskał Kalidou Koulibaly, który przytomnie odnalazł się w polu karnym po obronionym strzale Raula Albiola przez golkipera rzymian . Dwie minuty później goście już prowadzili a wszystko to dzięki bramce Jose Callejona, który bezbłędnie wykorzystał dobre podanie od Marka Hamsika. Nie minęło 180 sekund, a już Thomas Strakosha musiał wyjmować piłkę z siatki po raz trzeci. Tym razem po golu Driesa Mertensa. Belg zanotował cudowne trafienie lobując bramkarza gospodarzy strzałem z ponad 20 metrów z lewego skrzydła. Bellissimo! – jakby to powiedzieli Włosi.

Wynik spotkania w doliczonym czasie gry z rzutu karnego ustalił Brazylijczyk Jorginho. Polacy w tym spotkaniu wchodzili z ławki rezerwowych. Piotr Zieliński zameldował się na placu gry w 73. minucie, a osiem minut później pojawił się na nim Arkadiusz Milik. Napoli przewodzi w tabeli Serie A z 15 zdobytymi punktami wraz z obrońcą trofeum- Juventusem Turyn. Lazio z 9 punktami na koncie okupuje na ten moment szóstą lokatę.

Lazio Rzym – SSC Napoli 1:4 (1:0)

1:0 De Vrij 30′

1:1 Koulibaly 54′

1:2 Callejon 56′

1:3 Mertens 59′

1:4 Jorginho 90′-k.