El.MŚ: Zaczęło się od dramatu gwiazdy Armenii, ale skończyło zgodnie z planem

26 mar 2017, 19:45

W pierwszym dzisiejszym meczu piątej kolejki “polskiej” grupy eliminacyjnej do mistrzostw świata w Rosji, Armenia nie bez problemu pokonała na własnym stadionie Kazachstan 2:0.

Początek spotkania rozpoczął się dla gospodarzy dramatycznie. Już w pierwszej połowie bramkarz reprezentacji Kazachstanu sfaulował Gevorga Ghazaryana i doprowadził do jego wydaje się poważnej kontuzji. Na domiar złego sędzia spotkania nie dopatrzył się faulu i nie wskazał na “wapno”. W dalszej części pierwszej połowy gra toczyła się pod dyktando Ormian, ale nie wynikła z tego żadna bramki i w pierwszej odsłonie nie zobaczyli żadnej bramki.

Druga odsłona z kolei rozpoczęła się bardzo źle dla gości. W 64. minucie kolejnego faulu dopuścił się Sergiy Maliy, obejrzał drugi żółty kartonik, a w konsekwencji czerwony. W związku z tym z każdą minutą napór na bramkę Lorii rósł, aż w 73. minucie w końcu gospodarze dopięli swego. Świetną indywidualną akcję przeprowadził Henrik Mkhitaryan i posłał futbolówkę w prawy róg bramki pokonując bezradnego Lorię. Nie minęły dwie minuty a było już po meczu…Z prawej strony boiska piłkę dośrodkowywał Kamo Hovhannisyan, a z umieszczeniem piłki w bramce nie miał napastnik Besiktasu Stambuł, Aras Ozbiliz.

W tabeli grupy E Armenia dzięki wygranej awansowała na czwartą pozycję. Kazachstan z dorobkiem dwóch “oczek” zamyka stawkę.