ZAKSA lepsza od Łuczniczki

22 lut 2017, 19:32

Łucznika Bydgoszcz w ramach 23. kolejki PlusLigi rywalizowała z ekipą mistrza Polski – ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Prócz większych problemów w pierwszej partii, kędzierzynianie rozprawili się z Łuczniczką bez straty seta.

Pierwsza akcja spotkania zapisała się na koncie mistrzów Polski (0:1). Na początku gra toczyła się punkt za punkt (2:2), po czym trzy kolejne akcje wygrała ekipa z Bydgoszczy (5:2). Łuczniczka utrzymywała przewagę (8:5), która wzrosła do czterech punktów (11:7). Kędzierzynianie doprowadzili jednak do remisu (11:11). Dalej toczyła się wyrównana walka (17:17). W decydującej części partii kędzierzynianie zdołali odskoczyć na trzy punkty (19:22). Bydgoszczanie nie złożyli broni i zbliżyli się na punkt (21:22). Ostatecznie to goście byli górą, wygrywając 23:25.

Na początku drugiej partii kędzierzynianie szybko wyszli na prowadzenie 1:4. W dalszej części utrzymywali wyrobioną przewagę (4:8). Różnica w pewnym momencie, po serii punktowej kędzierzynian, wynosiła już dziewięć punktów (8:17). Spokojnie zmierzali do zakończenia partii na swoją korzyść (11:20). W końcowym rezultacie wygrali 16:25.

W trzeciej odsłonie spotkania ZAKSA zyskała przewagę czterech punktów (3:7). Bydgoszczanie zbliżyli się na punkt (8:9) i doprowadzili do remisu (11:11). Kolejne dwa punkty zasiliły konto mistrzów Polski (11:13). Łuczniczka znów zdołała wyrównać wynik seta (14:14). Kędzierzynianie zdołali uciec na trzy punkty w końcowej części seta (18:21). W trzeciej partii wygrali 22:25, a zarazem odnieśli zwycięstwo w całym spotkaniu, bez straty seta.

Łuczniczka Bydgoszcz – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (23:25, 16:25, 22:25)

MVP: Benjamin Toniutti

Łuczniczka Bydgoszcz: Yudin, Filipiak, Sacharewicz, Nowakowski, Sieńko, Katić, Czunkiewicz, Rohnka, Jurkiewicz, Szczurek, Gromadowski, Bobrowski
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Bieniek, Buszek, Toniutti, Konarski, Deroo, Czarnowski, Zatorski, Witczak, Wiśniewski, Semeniuk, Pająk, Maziarz, Banach