Zaległe mecze Ekstraligi: Medyk powiększa przewagę, Olimpia znów przegrywa

19 lis 2015, 00:19

Nie było niespodzianek w dzisiejszych meczach Ekstraligi kobiet. W spotkaniach rozgrywanych w ramach zaległych kolejek, zwycięstwa zgodnie z przewidywaniami odniosły Medyk Konin i Sztorm Gdańsk.

Gdańszczanki mierzyły się w meczu 8. serii gier z najsłabszą ekipą w naszej lidze – Olimpią Szczecin i nie miały większych problemów z zainkasowaniem kompletu punktów. Po kwadransie gry rzut karny wykorzystała Klaudia Słowińska, lecz przyjezdne niespodziewanie już po 180 sekundach doprowadziły do remisu po golu Natalii Niewolnej. W 30. minucie wszystko wróciło do normy i gospodynie ponownie prowadziły. Tym razem do siatki trafiła Marcjanna Zawadzka. Po zmianie stron bramkę zdobyła jeszcze Martyna Zańko, oraz po raz drugi Zawadzka, ustalając rezultat na 4:1.

Pozostałe dwa dzisiejsze starcia były rozegrane w ramach 6. kolejki. Punktami podzieliły się AZS PWSZ Wałbrzych i Czarni Sosnowiec. Nikol Kaletka w 15. minucie dała przyjezdnym prowadzenie, które utrzymywało się do 65. minuty. Wówczas do remisu doprowadziła Agata Sobkowicz.

Bez wątpienia najlepszy polski klub – Medyk Konin dość gładko poradził sobie z dziewiątym w tabeli AZS-em Wrocław. W zaplanowanym pierwotnie na 9 września meczu jako pierwsza do siatki trafiła w 11. minucie Aleksandra Sikora. Później do głosu doszła Natalia Chudzik, która golami z 45. i 57. minuty zapewniła gospodyniom spokojną końcówkę. Piłkarki z Dolnego Śląska stać było jedynie na honorowe trafienie z 83. minuty autorstwa Dominiki Grabowskiej.