Zasłużone zwycięstwo ŁKS-u w meczu z Legionowem

14 lis 2017, 23:10

To było fantastyczne spotkanie w wykonaniu zawodniczek z Łodzi, które w zaledwie trzech, krótkich setach rozprawiły się z ekipą przyjezdnych.

Mecz lepiej rozpoczęły goście (3:6). Siatkarki z Legionowa nie nacieszyły się jednak prowadzeniem zbyt długo, bowiem swój rytm gry odnalazły gospodynie (11:11). Z każdą akcją łodzianki grały coraz pewniej, co w końcówce tylko umacniało je na pozycji lidera (20:17). Set ostatecznie zakończył się zwycięstwem ŁKS-u po nieudanej akcji rywalek (25:22).

Kolejną część spotkania Commercecon rozpoczął całkiem dobrze, gdyż już po kilku minutach udało im się uciec przeciwniczkom na cztery “oczka” (4:0). Dalsza część partii była coraz bardziej dominowana przez ekipę łodzianek, które miały już aż dwanaście punktów przewagi nad kompletnie rozbitymi zawodniczkami Legionovii (15:3). Gdy po udanej akcji w wykonaniu przyjezdnych wydawać się mogło, że w tej odsłonie uda im się jeszcze zawalczyć z ŁKS-em, te jednak pokazały swoją wyższość w tym secie, zamykając go piekielnie mocnym blokiem Efimieko-Młotkowskiej (25:7).

Ostatnia część wtorkowej rywalizacji rozpoczęła się dość wyrównanie (6:5), jednak drużyna gości ewidentnie męczyła się po porażce w poprzedniej parti, co spowodowało szybką utratę cennych punktów (14:10). Pod koniec meczu siatkarki z Legionowa jeszcze próbowały nawiązać walkę z gospodyniami, jednak koniec końców nie wystarczyło to do zatrzymania głodnych zwycięstwa zawodniczek z Łodzi, które wykorzystując potknięcie rywalek szybko zakończyły ten mecz (25:15).

MVP: Regiane Bidias

ŁKS Commercecon Łódź – Legionovia Legionowo 3:0 (25:22, 25:7, 25:15)

ŁKS Commercecon Łódź: Kwiatkowska, Skorupa, Bidias, Rafałko, Mras, Wawrzyńczyk, Sielicka, McClendon, Muhlsteinova, Kowalińska, Efimieko-Młotkowska, Szyjka, Strasz

Legionovia Legionowo: Jasek, Mielczarek, Pacak, Damaske, Rasińska, Mikołajewska, Wójcik, Bączyńska, Grabka, Alagierska, Szpak, Adamek, Korabiec