Zawisza solidarnie przegrał pierwszy mecz

17 lip 2014, 22:11

Bydgoski Zawisza na początek swej przygody w europejskich pucharach solidarnie z Lechem przegrał swoje pierwsze spotkanie. Klub z Kujaw nie sprostał w Belgii z tamtejszym Zulte Waregem i przegrał 2:1

Podopiecznych Jorge Paixao jednak można usprawiedliwić. Po pierwsze mieli najcięższego rywala z grona wszystkich polskich klubów, a po drugie było to spotkanie wyjazdowe.

Spotkanie od początku nie układało się po naszej myśli. Już w 8. minucie gospodarze wykonywali rzut rożny, który wykorzystał precyzyjnym strzałem Steve Colpaert. Choć Zawisza wydawał się dość stremowany to jednak zdołał bardzo szybko odrobić straty. Po ładnym podaniu Jakuba Wójcickiego do Kamila Drygasa, ten drugi znalazł drogę do bramki pokonując bezradnego Bostyna.

Koszmarem były jednak ostatnie minuty pierwszej połowy. Najpierw w 43. minucie kapitalnego dośrodkowania nie wykorzystał Islandczyk- Olafur Skulason, jednak dwie minuty później jego błędu nie popełnił już Glynor Plet pewnie pokonując Sandomierskiego.

Druga odsłona to groźne ataki gospodarzy, które jednak nie robiły wielkiej krzywdy Bydgoszczanom. Najbliżej zdobycia bramki był wspomniany wcześniej Plet oraz Bongonda, jednak nasz bramkarz za każdym razem zażegnał niebezpieczeństwo. Podopieczny Paixao najlepszą szansę mieli w 69. minucie kiedy to dobrze w polu karnym zachował się Vasconselos jednak nie potrafił skierować piłki do bramki.

Do końca spotkania już nic groźnego się nie wydarzyło i wynik meczu został ustalony w pierwszej połowie. Rewanż za tydzień w Bydgoszczy.

SV Zulte Waregem – Zawisza Bydgoszcz 2:1 (2:1)
1:0 – Steve Colpaert 8′
1:1 – Kamil Drygas 15′
2:1 – Glynor Plet 45′

Składy:

SV Zulte Weregem: Louis Bostyn – Yarouba Cissako, Steve Colpaert, Bryan Verboom, Charles D’Haene – Mamoutou N’Diaye (86′ Charni Ekangemene), Olafur Skulason, Ibrahima Conte (82′ Raphael Caceres), Chuks Aneke – Glynor Plet, Theo Bongonda (83′ Idrissa Sylla).

Zawisza Bydgoszcz: Grzegorz Sandomierski – Joshua Silva (46′ Piotr Petasz), Andre Micael, Sebastian Ziajka, Łukasz Nawotczyński – Jakub Wójcicki (56′ Jorge Kadu), Kamil Drygas, Luis Carlos, Korneliusz Sochań (76′ Wahan Geworgian), Bernardo Vasconcelos – Wagner.

Żółte kartki: Mamoutou N’Diaye, Raphael Caceres (SV Zulte Waregem) oraz Joshua Silva, Piotr Petasz (Zawisza Bydgoszcz).

Sędzia: Alejandro Hernandez (Hiszpania).