Tenis stołowy: ASTS Olimpia-Unia Grudziądz mistrzem Polski

Aktualizacja: 6 lis 2016, 14:23
5 cze 2016, 10:23

Olimpia-Unia Grudziądz pokonała w finałowym meczu Dekorglass Działdowo 3:1 i obroniła tytuł sprzed roku.

Pierwszy raz w historii finał superligi zastał rozegrany na neutralnym terenie. Tegoroczny finał odbył się w podwarszawskiej Lesznowoli.

W pierwszym meczu zagrali Wang Yang (Grudziądz) i Tang Peng (Działdowo). Po bardzo emocjonującym i wyrównanym spotkaniu zwyciężył Wang Yang 3:1

Drugi spotkanie również było bardzo interesujące. A spotkali się w nim Kaii Yoshida (Grudziądz) oraz Patryk Chojnowski (Działdowo). Mecz od samego początku był bardzo wyrównany. Dwa pierwsze sety zakończyły się “na przewagi”. Ostatecznie zwyciężył zawodnik z Grudziądza 3:0.

Nadzieje na zwycięstwo dla drużyny z Działdowa podtrzymał Jiri Vrablik, który po wspaniałym meczu pokonał Patryka Zatówkę 3:2. Czech objął prowadzenie 2:0 i zanosiło się na pewne zwycięstwo dla Działdowa, jednak Polak nie oddał meczu bez walki i odrobił straty. Ostatecznie o losach spotkania zadecydowała ostatni set, w którym Vrablik zwyciężył 14:12.

Decydujące zwycięstwo dla drużyny z Grudziądza zanotował Kaii Yoshida, który pokonał 3:0 Tang Penga.

ASTS Olimpia-Unia Grudziądz – KS Dekorglass Działdowo 3:1