Zespół Polaka wyeliminował giganta i zagra w finale młodzieżowej Ligi Mistrzów!

21 kwi 2017, 16:51

Red Bull Salzburg pokonał w półfinale 2:1 FC Barcelonę i awansował do finału młodzieżowej Ligi Mistrzów. Podstawowym bramkarzem austriackiego klubu jest 19-letni Polak – Bartłomiej Żynel.

Do nie lada niespodzianki doszło w półfinałowym starciu UEFA Youth League, będącej młodzieżowym odpowiednikiem Ligi Mistrzów. W rozgrywanym w Nyonie spotkaniu faworyzowana FC Barcelona mierzyła się z rewelacją rozgrywek, czyli zespołem Red Bull Salzburg.

Pierwsza połowa potoczyła się zgodnie z przewidywaniami, w 19. minucie Barcelona objęła prowadzenie po bramce Jordiego Mbouli i do przerwy utrzymał się wynik 1:0. Po zmianie stron “Czerwone Byki” ruszyły do ataku, a rywale nie potrafili poradzić sobie z wysokim, agresywnym pressingiem. W 63. minucie do wyrównania doprowadził Hannes Wolf, a na sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry bramkę na wagę awansu do finału zdobył Patson Daka.

Tym samym Salzburg kontynuuje świetną passę w UEFA Youth League. Podczas tegorocznej kampanii austriacki klub wyeliminował takie europejskie potęgi jak Manchester City, Paris Saint-Germain czy Atletico Madryt. Finał Ligi Mistrzów zostanie rozegrany 24 kwietnia, a rywalem Salzburga będzie Benfica Lizbona lub Real Madryt.

Podstawowym bramkarzem “Czerwonych Byków” jest urodzony w 1998 roku Polak, Bartłomiej Żynel, które swoje pierwsze piłkarskie szlify zbierał w młodzieżowych zespołach Jagiellonii Białystok. Latem 2014 roku postanowił zmienić otoczenie i zdecydował się na transfer do Salzburga, skąd od razu został wypożyczony do FC Liefering. W tegorocznych rozgrywkach młodzieżowej Ligi Mistrzów Żynel wystąpił w siedmiu spotkaniach, czterokrotnie zachowując czyste konto.