Zieliński zagra z Realem Madryt od pierwszej minuty

20 lut 2017, 16:41

Nieszczęście jednego jest szczęściem drugiego. Potwierdza się to bardzo często, m.in. teraz, kiedy to Allan, występujący na pozycji Piotra Zielińskiego, jest poważnie kontuzjowany.

W ostatnim ligowym meczu z Chievo (3:1) pod koniec pierwszej połowy Allan doznał kontuzji, która uniemożliwiała mu kontynuację gry. Pomeczowe badania wykazały, że Brazylijczyka czeka dłuższa przerwa i zabraknie go w spotkaniach: ligowych z Atalantą Bergamo i Romą, Pucharu Włoch z Juventusem Turyn i Ligi Mistrzów z Realem Madryt.

Zawodnik rodem z Ameryki Południowej to największy rywal Polaka w walce o pierwszy skład. Kontuzja Brazylijczyka oznacza dla naszego reprezentanta niemal 100% szansę na występ.

Zieliński jest ostatnio w świetnej formie, co pokazują statystyki. W dziewięciu tegorocznych występach w Serie A i Pucharze Włoch strzelił trzy gole i zaliczył cztery asysty.