ZIO Pjongczang: Erik Frenzel ze złotem w kombinacji! Paweł Słowiok w “30”

14 lut 2018, 13:39

Niemiec Erik Frenzel obronił tytuł mistrza olimpijskiego z Sochi i po raz drugi w karierze wywalczył złoty medal igrzysk olimpijskich w kombinacji norweskiej metodą Gundersena! Po skokach, Niemiec zajmował 5. miejsce, a pozycję lidera niespodziewanie wywalczył Austriak Franz-Josef Rehrl (112 m).

Najlepszym z Biało-Czerwonych po pierwszej części zmagań był Szczepan Kupczak. Polak skoczył 97 metrów i po serii na skoczni zajmował 20. miejsce. Do prowadzącego Austriaka tracił jednak sporo, bo 2 minuty i 15 sekund.

Pozostali Polacy nie zachwycili. Paweł Słowiok skoczył 92,5 m i był 32., a Adam Cieślar i Wojciech Marusarz odpowiednio 81 i 79,5 m, wskutek czego wyprzedzili zaledwie dwóch rywali w stawce 47 zawodników.

W części biegowej całkiem nieźle spisał się jednak Słowiok, który poprawił swoją lokatę o 10 miejsc i ukończył finalnie rywalizację na 22. pozycji. Pozostali Biało-Czerwoni spisali się zdecydowanie poniżej oczekiwań – wszyscy zajęli miejsca w ostatniej “10”. Kupczak był 39., Cieślar 42., a Marusarz 47.

Drugi indywidualny złoty medal igrzysk olimpijskich padł łupem Niemca Erika Frenzela, który na mecie z bezpieczną przewagą wyprzedził Japończyka Akito Watabe i Austriaka Lukasa Klapfera.
Prowadzący po rywalizacji skoków Franz-Josef Rehrl zajął 13. miejsce, z ponad półtora minutową stratą do zwycięzcy.