Złoty i szczęśliwy Vistal celebruje zdobycie tytułu mistrzowskiego Superligi!

Aktualizacja: 17 maj 2017, 21:12
17 maj 2017, 19:18

Vistal Gdynia został mistrzem Polski piłkarek ręcznych sezonu 2016/2017. W finalnym starciu gdynianki wygrały 24:22 z Zagłębiem Metraco Lubin, będąc lepszym zespołem na parkiecie.

Już wcześniej wiadomym było, że ostatni mecz między liderem, a wiceliderem PGNiG Superligi kobiet wyłoni zwycięzcę tych rozgrywek. Tak jak Vistal Gdynia, tak również Zagłębie Metraco Lubin miało po 48 punktów przed decydującym finałem.

Drużyny przystąpiły do wielkiego finału lekko stremowane, a po kilku niecelnych rzutach nadal było 0:0. Pierwszym zespołem, który objął prowadzenie po kontrataku Kingi Grzyb było Zagłębie. Gdynianki szybko odpowiedziały i był remis, natomiast po kwadransie wyszły na jednobramkowe prowadzenie, 7:6. Przez kolejne dziesięć minut utrzymywał się remis, później wykańczająca zespołową akcje Joanna Szarawaga wyprowadziła Vistal na najwyższe prowadzenie 11:8. Taka różnica w wyniku spowodowana była dobrą postawą Małgorzaty Gapskiej. Można było zauważyć, że piłkarki z Pomorza grają lepiej i są faworytem przed drugą połową.

Drugą część meczu źle rozpoczęło nagromadzające dużą ilość strat Zagłębie, przegrywając początkowy jego fragment 0:3. W 40 minucie Monika Kobylińska podwyższyła prowadzenie na 18:12 dla ekipy w żółto-niebieskich trykotach. Miedziowe nie złożyły broni i wróciły do gry. Na kwadrans przed końcem rzucająca ze skrzydła Grzyb zmniejszyła straty podopiecznych Bożeny Karkut (17:19). To była jednak najmniejsza możliwa strata, gdyż podopieczne Pawła Tetelewskiego na nic więcej nie pozwoliły. Pewne zdobycie mistrzostwa Polski przypieczętowała rezerwowa Martyna Borysławska na dwie minuty przed końcem (24:20). Vistal Gdynia był lepszym zespołem i po raz drugi w historii został mistrzem Polski.

Vistal Gdynia – Zagłębie Metraco Lubin 24:22 (12:9)