Strona główna Piłka nożna Europejskie puchary El. LE: Znamy przeciwników Jagiellonii i Lecha!

El. LE: Znamy przeciwników Jagiellonii i Lecha!

0
PODZIEL SIĘ
Foto: goal.com

Dzisiaj po godzinie 13 poznaliśmy rywali naszych dwóch z trzech reprezentantów w Lidze Europy. Jagiellonia Białystok zagra z Dinamo Batumi, natomiast Lech Poznań podejmie FK Pelister.

Dinamo Batumi to gruziński klub z bogatą historią w europejskich pucharach. Łącznie występował w nich sześciokrotnie. W latach 1995-1999 rozgrywał swoje spotkania w Pucharze Zdobywców Pucharów, a w sezonie 2015/16 podejmował bardzo dobrze znaną białostockiej publiczności Omonię Nikozja, której uległ w dwumeczu 1-2. Cypryjski klub dzięki tej wygranej trafił w następnej rundzie własnie na drużynę z Podlasia, którą pokonał w rewanżu 1-0 (pierwszy pojedynek 0-0). Jedyną bramkę strzelił wtedy ówczesny napastnik Omonii Cillian Sheridan (obecnie Jagiellonia).

Rywal Lecha, macedoński FK Pelister również zdążył pozostawić już swój ślad na arenie europejskiej, na której występował dotychczas pięciokrotnie. W 2000 roku przebrnął przez trzy szczeble Pucharu Intertoto, a w latach 2001 i 2008 brał udział w eliminacjach Pucharu UEFA.

Mecze pierwszej rundy eliminacyjnej Ligi Europy zostaną rozegrane 29 czerwca i 6 lipca.

O godzinie 14:30 poznamy także pary II rundy. Wtedy „Jaga” i „Kolejorz” dowiedzą się, z kim będą musieli się zmierzyć w razie przejścia I fazy kwalifikacji.

Komentarze