Zupełna dominacja Polek nad Białorusią, zwycięska passa trwa!

11 kwi 2017, 18:10

Reprezentacja Polski kobiet wciąż pozostaje niepokonana pod wodzą selekcjonera Miłosza Stępińskiego. “Orlice” pokonały dziś w Mińsku Białoruś 4:0.

We wtorkowe popołudnie reprezentacja Polski kobiet rozpoczęła spotkanie towarzyskie z Białorusią. Obie drużyny zmierzyły się ze sobą w listopadzie, wówczas w Łęcznej podopieczne trenera Miłosza Stępińskiego wygrały 4:0. Polki przystąpiły do dzisiejszego meczu podbudowane piątkowym zwycięstwem 1:0 nad solidną Finlandią.

Reprezentacja Polski od pierwszych minut przejęła inicjatywę w meczu, zamykając rywalki na ich połowie, ale piłka nie chciała wpaść do siatki. Wynik spotkania otworzyła w 20. minucie piłkarka Medyka Konin Agata Guściora, pokonując bramkarkę uderzeniem głową. Siedem minut później w podobny sposób piłkę w siatce umieściła Agnieszka Winczo, dla której Białorusinki są ulubioną strzelecką ofiarą. Dzisiejsze trafienie było dla 33-letniej napastniczki siódmym, zdobytym przeciwko rywalkom z Białorusi.

Po przerwie na murawie zameldowała się Ewa Pajor i druga odsłona spotkania należała do niej. W 64. minucie zawodniczka wykorzystała błąd białoruskiej defensywy i podwyższyła wynik meczu na 3:0. Sześć minut później Pajor dołożyła drugie trafienie i jak się później okazało, było to ostatnie trafienie w dzisiejszym spotkaniu. Spotkaniu, w którym rywalki nie potrafiły zaprezentować zbyt wielu walorów ofensywnych, skupiając się jedynie na obronie dostępu do własnej bramki, w efekcie czego nasz blok defensywny nie miał zbyt wiele pracy.

Białoruś 0:4 (0:2) Polska

Bramki: Guściora 20′, Winczo 27, Pajor 64′, 70′

Polska: Anna Szymańska – Aleksandra Sikora (66, Dagmara Grad), Natasza Górnicka, Agata Guściora, Paulina Dudek (66, Ewelina Kamczyk) – Agata Tarczyńska, Emilia Zdunek (46, Gabriela Grzywińska), Sandra Sałata (76, Sylwia Matysik), Julia Matuschewski (46, Ewa Pajor), Silvana Chojnowski – Agnieszka Winczo (65, Karolina Bochra)