Zwycięstwo Commerceconu nad Dąbrową Górniczą!

14 sty 2017, 19:55

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza po zwycięstwie w Lidze Mistrzyń powróciła na polskie parkiety. Ich rywalkami był zespół ŁKS-u Commerceceonu Łódź. Mało kto mógł się spodziewać zwycięstwa łodzianek. To jednak stało się faktem. Commercecon zwyciężył nad Dąbrową Górniczą 3:1

Już na początku pierwszego seta gospodynie wysunęły się na prowadzenie (6:2). Zdobycz punktowa łodzianek nasuwała na usta tylko jedno słowo: pogrom (13:3). Spokojnie zmierzały do zakończenia partii na swoją korzyść (19:10). Choć dąbrowianki odrobiły sporą część strat było już za późno, aby odmienić losy seta (25:22).

W drugim secie prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Najpierw łodzianki (5:3), później dąbrowianki (5:7) raz po raz wychodziły na przód stawki. Ostatecznie przez dłuższy czas na prowadzeniu utrzymywały się przyjezdne (5:9). Za pewien czas przewaga wynosiła już siedem “oczek” (12:19). Po ataku Heleny Horki goście zmierzały do zwycięstwa w partii. Ostatecznie wygrały do 16 i wyrównały stan meczu.

W trzeciej odsłonie po raz kolejny to dąbrowianki objęły przewagę (6:8). Po raz kolejny w ataku brylująca Horka daje punkty swojej drużynie (8:12). Commcercecon zdołał odrobić straty i doprowadzić do remisu (13:13). Udało im się zdobyć dwa punkty przewagi (16:14). Na tablicy wyników znów pojawił się remis (19:19). W końcówce seta gospodynie uciekły na trzy “oczka” (23:20) i wygrały partię (25:23).

W czwartej partii przez dłuższy czas utrzymywał się remisowy wynik (7:7). Na trzy punkty odskoczyły gospodynie (14:11). Dąbrowianki zbliżyły się na punkt (15:14). Za moment o dwa “oczka” lepsze były łodzianki (19:17). Z prowadzenia nie cieszyły się długo, gdyż po raz kolejny na tablicy widniał remis (19:19). Zapowiadała się emocjonująca końcówka (23:23). Set musiał zakończyć się na przewagi (24:24). Piłka meczowa dla Commcececonu (25:24) i sprawiły sporą niespodziankę wygrywając całe spotkanie (26:24).

ŁKS Commercecon Łódź – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (25:22, 26:25, 25:23, 26:24)

MVP: Izabela Kowalińska

ŁKS Commercecon Łódź: Muhlsteinova, Osadchuk, Bryda, Kowalińska, Sielicka, Kwiatkowska, Strasz, Szyjka, Wołoszyn, Oleksy, Tomczyk

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza: Castiglione, Ganszczyk, Kaliszuk, Horka, Ciesiulewicz, Lemańczyk, Sikorska, Paszek, Dziękiewicz, Drabek