Zwycięstwo gdynianek w meczu na szczycie kolejki!

8 sty 2017, 17:36

W hicie 12. kolejki żeńskiej PGNiG Superligi Vistal Gdynia pokonał 23:21 Zagłębie Metraco Lubin. Obydwie ekipy rywalizują o tytuł mistrza kraju, więc było to niezwykle ważne zwycięstwo podopiecznych Pawła Tetelewskiego.

Gdynianki zdecydowanie lepiej weszły w spotkanie, gdyż już po dziesięciu minutach prowadziły pięcioma bramkami (5:0). Jednak później to zawodniczki Bożeny Karkut doszły do głosu, które dogoniły rywalki do dwóch bramek straty (5:3). Autorem trzech trafień była Juliana Malta, która wykorzystała dwa rzuty karne i akcje ze skrzydła.

Przez ostatnie kilka minut pierwszej połowy byliśmy świadkami wyrównanej walki czołowych drużyn Superligi. Pierwsza odsłona widowiska zakończyła się remisem, bowiem na bramkę Patrici Matiell odpowiedziała skuteczna Malta (10:10).

Na drugą część meczu mentalnie szybciej wróciły gdynianki, gdyż po pięciu minutach osiągnęły przewagę czterech bramek. Monika Kobylińska pokonała swoją imienniczkę, Maliczkiewicz (14:10). Kolejny kwadrans piłkarki znad Pomorza utrzymywały korzystny rezultat, jednak z biegiem czasu Zagłębie odrabiało straty.

Do remisu doprowadziła Małgorzata Mączka (21:21). Jednak dwa trafienia Moniki Kobylińskiej przypieczętowały zwycięstwo gospodyń (23:21), które z 22 punktami objęły przewodzenie w żeńskiej Superlidze.

To jednak nie koniec trudnego terminarza dla gdynianek, które w najbliższym czasie mają na rozkładzie MKS Lublin i Pogoń Baltica.

Vistal Gdynia – Zagłębie Metraco Lubin 23:21 (10:10)

Vistal Gdynia: Gapska, Kordowiecka, Kamińska – Janiszewska, Urbaniak, Dorsz, Kobylińska, Stanulewicz, Kozłowska, Gutkowska, Lalewicz, Matieli, Szarawaga, Borysławska, Macedo

Metraco Zagłębie Lubin: Wąż, Maliczkiewicz – Załęczna, Grzyb, Mączka, Semeniuk, Trawczyńska, Buklarewicz, Wiertelak, Ważna, Marić, Jochymek, Belmas, Malta, Milojević,