Zwycięstwo gospodarzy w trzech partiach!

18 lut 2018, 16:23

W niedzielne popołudnie Rzeszowie byliśmy świadkami starcia Asseco Resovi Rzeszów oraz Jastrzębskiego Węgla. Choć mecz 21 kolejki zapowiadał się niezwykle ciekawie, to gospodarze pokazali dużo pewniejszą grą i zwyciężyli w trzech odsłonach.

Spotkanie zdecydowanie skuteczniej rozpoczęli przyjezdni, bowiem od trzech oczek przewagi (2:5). Przy wyniku (3:8) trener gospodarzy poprosił o czas dla swojej ekipy. To pomogło, ekipa Asseco Resovi wróciła do dobrej gry i doprowadziła do remisu (13:13). Dwa kolejne oczka padły po świetnych zagrywkach Rossarda (15:13). Zespół Jastrzębskiego bardzo szybko odrobił przewagę i znów mieliśmy w tym meczu wynik remisowy (16:16). Partia zbliżała się do końca, a dwa oczka zaliczki wypracowali sobie gospodarze (23:21). Dwa ostatnie oczka zdobyli zawodnicy trenera Kowala, oni też objęli prowadzenie w całym spotkaniu.

Poirytowani końcówką poprzedniej partii, goście rozpoczęli drugiego set dużo pewniej (1:4). Mimo determinacji w obronie zawodników Jastrzębskiego Węgla, to gospodarze najpierw odrobili straty ,a potem wyszli na prowadzenie (6:5). Przewaga gospodarzy wzrosła, gdy ponownie w polu zagrywki pojawił się Rossard. Francuz znów posłał kilka świetnych zagrywek (15:11). Set powoli zbliżał się do końca, a podopieczni trenera Kowala pewnie zmierzali do zwycięstwa (21:17). Widać było, że gospodarze nie zamierzają odpuścić i pozwolić rywalom na odrobienie choćby części strat. Ekipa Asseco Resovi triumfowała w tej odsłonie (25:20), a tym samym prowadziła już 2:0 w setach.

Trzecią partię od trzech punktów przewagi rozpoczęli gospodarze (6:3). Goście szybko zerwali się do walki i doprowadzili do remisu (7:7). Po ataku Quirogi i dwóch skutecznych zagrywkach Kampy to goście uzyskali przewagę (9:13). Jednak za kilka chwil zawodnicy z Rzeszowa odrobili starty,a nawet zdobyli jedno oczko przewagi (16:15). Dalej widać było że, goście nie potrafią przeciwstawić się gospodarzom. W końcówce, przy wyniku (24:21) podopieczni trenera Kowala mieli piłki meczowe i wykorzystali pierwszą z nich. Tym samym zapisali trzy cenne punkty na swoim koncie.

Asseco Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:21, 25:20, 25:21)

MVP: Thibault Rossard

Asseco Resovia Rzeszów: Tichacek, Rossard, Jarosz, Śliwka, Możdżonek, Dryja, Perłowski, Masłowski

Jastrzębski Węgiel: Muzaj, Boruch, Derocoo, Kampa, Oliva, Sobala, Ernastowicz, Quiroga, Popiwczak