Zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla i awans do play-off!

15 kwi 2018, 16:23

W dzisiejsze popołudnie w hali w Jastrzębiu Zdroju zmierzyły się ze sobą miejscowi, czyli ekipa Jastrzębskiego Węgla oraz zespół Dafi Społem Kielce. To już ostatnia – 30 kolejka PlusLigi sezonu 2017/2018. Spotkanie zakończyło się w trzech partiach, pewnym zwycięstwem gospodarzy.

W spotkanie skuteczniej weszli goście z Kielc. Ekipa Dafi Społem Kielce szybko uzyskała trzy oczka przewagi (6:9). Gospodarze bardzo szybko wrócili do gry na swoim poziomie i najpierw odrobili straty a potem sami wyrwali się na prowadzenie (12:9). Set powoli wkraczał w decydującą fazę. Gospodarze grali w tej części pewniej i nie dawali zbliżyć się do siebie ekipie z Kielc (22:19). Jastrzębianie zdołali zachować dobrą grę do końca i to podopieczni trenera de Georiego mogli cieszyć się z triumfu w premierowej odsłonie (25:23).

Drugą partię lepiej otworzyli siatkarze z Jastrzębia, już od pierwszych akcjach pokazali się z lepszej strony (5:2). I choć goście doprowadzili do remisu, to gospodarze szybko wrócili do skutecznej gry i odzyskali przewagę sprzed kilku minut (11:6). Patria zbliżał się powoli do końca. Goście z Kielc nie mieli zbyt dużo argumentów aby przeciwstawić się grze jastrzębian. Przewaga gospodarzy wzrastała, gra nakręcała się z akcji na akcję (20:13). Kielczanie nie zdołali dogonić rywali i ostatecznie musieli uznać rywala z Jastrzębia. Gospodarze wygrywając w tej partii (25:16), objęli również prowadzenie w całym meczu 2:0.

Na początku trzeciego seta widzieliśmy walką punkt za punkt (5:5, 9:9). W dalszej części sześć oczek w serii zdobyli gospodarze (16:10). Jastrzębianie radzili sobie lepiej w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Prowadząc w końcówce (20:13) zmierzali po pewne zwycięstwo w tym spotkaniu. W końcówce gospodarze trochę się jednak rozluźnili i zgubili kilka oczek (23:20). To wystarczyło podopiecznym trenera de Georgiego na zwycięstwo w trzech odsłonach i ty samym na zameldowanie sie w gronie zespołów, które będą walczyły o medale.

Jastrzębski Węgiel – Dafi Społem Kielce 3:0 (25:23, 25:16, 25:21)

MVP: Salvador Hidalgo Oliva

Jastrzębski Węgiel: Muzaj, Kosok, Quiroga, Kampa, Sobala, Oliva, Popiwczak

Dafi Społem Kielce: Biniek, Stępień, Nalobin, Superlak, Adamski, Dokić, Łapszyński, Morozau, Schamlewski, Czunkiewicz