Zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla!

17 mar 2018, 16:52

W hali w Jastrzębiu-Zdroju dziś zmierzyły się ekipy, które będą walczyć w tym sezonie o czołowe lokaty w PlusLidze. Naprzeciw siebie stanęły miejscowy Jastrzębski Węgiel oraz ekipa Onico Warszawy. Spotkanie zakończyło się w czterech odsłonach, zwycięstwem gospodarzy.

Spotkanie zdecydowanie skuteczniej rozpoczęli goście (1:3). Gospodarze jednak szybko wrócili do gry i za kilka chwil sami uzyskali kilko punktowe prowadzenie (10:7). Przy ty wyniku postanowił zareagować trener Antiga. Z minuty na minutę gra jastrzębian nakręcała się, a przewaga była coraz większa (15:10). Set wkraczał powoli w decydująca fazę, a zawodnicy z Jastrzębskiego Węgla pewnie zmierzali do zwycięstwa (23:18). Dwie ostatnie akcje partii ukończył Maciej Muzaj i dzięki temu gospodarze bardzo pewnie zwyciężyli w premierowej odsłonie.

Drugą partię lepiej otworzyli siatkarze z Warszawy, już od początku zyskali trzy oczka przewagi (3:6). Po dwóch dobrych zagrywkach Muzaja i ataku na kontrze Derocco gospodarze doprowadzili do remisu (6:6). W dalszej części z dobrej strony pokazywał się Muzaj, gospodarze grali skuteczniej i pewniej na kontrze (16:13). Choć trener Onico reagował przerwami to jastrzębianie nie zwalniali tempa i pewnie zmierzali do zwycięstwa także i w drugim secie (20:15). Ostatnią akcja partii zakończył Grzegorz Kosok. Gospodarze objęli tym samym prowadzenie 2:0 w setach.

Trzeciego seta skuteczniej rozpoczęli siatkarze z Warszawy (5:7). Po ataku Kwolka i błędzie Macieja Muzaja zespół przyjezdnych miał już cztery oczka przewagi (10:14). Partia powoli zbliżała się do końca, a gospodarze nie wrócili do pewnej i skutecznej gry z poprzednich setów. Podopieczni trenera Antigi zmierzali do przedłużenia swoich szans w spotkaniu (18:23). Ostatni punkt w tej odsłonie zdobył Bartosz Kwolek. Kibice mogli nastawić się na kolejny emocjonujący set.

Czwartą partię lepiej otworzyli gospodarze. Szybko uzyskali trzy oczka przewagi (6:3). Potem gra była dość wyrównana, choć w pewnym momencie przyjezdni mieli tylko jeden punkt straty (12:11), to za kilka chwil rezultat dla podopiecznych trenera Antigi znów był niekorzystny (16:13). Set powoli wkraczał w decydująca fazę, a tylko jeden punkt starty mieli siatkarze Onico (21:20). Końcówka partii była niezwykle emocjonująca. Ostatnia akcja to nieudane przyjęcie siatkarzy z Warszawy, gospodarze tym samym mogli cieszyć się ze zwycięstwa w całym spotkaniu.

Jastrzębski Węgiel – Onico Warszawa 3:1 (25:18, 25:21, 19:25, 25:23)

MVP: Jason Derocco

Jastrzębski Węgiel: Muzaj, Kosok, Derocco, Kampa, Oliva, Sobala, Ernastowicz oraz Popiwczak

Onico Warszawa: Brizard, Wrona, Samica, Firlej, Gjorgiew, Nowakowski, Włodarczyk, Kwolek, Kowalczyk, Gruszczyński