Zwycięstwo liderek na własnym boisku

27 lis 2016, 12:03

W ramach 7. kolejki ORLEN Ligi liderki – Budowlane Łódź podejmowały zespół Impelu Wrocław. W spotkaniu lepsze okazały się łodzianki, które nie miały zbyt wielu problemów, prócz trzeciej partii, z pokonaniem rywalek i zakończyły mecz 3:0 (25:20, 25:19, 25:23).

Od początku meczu inicjatywę nad wynikiem przejęły wrocławianki (2:6). Przez dalszą część partii ich przewaga malała (11:13), aż w końcu budowlane doprowadziły do remisu (14:14), po czym uciekły na trzy “oczka” (19:16). Ostatecznie set zakończył wygraną łodzianek 25:20.

W kolejnej odsłonie po raz kolejny na początku przewagę miały zawodniczki Impela (3:5), jednak później to budowlane przejęły prowadzenie (8:5). Wrocławianki zdołały doprowadzić do remisu (11:11). W końcową część seta łodzianki wchodziły z czteropunktową przewagą (20:16). Kolejna partia padła ich łupem (25:19) i objęły prowadzeniu w całym spotkaniu 2:0.

Trzeci set, tak samo jak dwa poprzednie, rozpoczął udanie dla Impelu (2:5).  Tym razem przewaga utrzymywała się przez dłuższy czas (7:10). Natomiast budowlane nie pozwoliły na zbyt dużą przewagę rywalkom i doprowadziły do remisu (10:10). W końcówkę seta wrocławianki wchodziły z czterema punktami przewagi (16:20). Wtedy za odrabianie strat wzięły się łodzianki i doprowadziły do remisu 23:23. Zdobyły kolejną piłkę, a zarazem piłkę meczową (24:23). Wykorzystały pierwszą okazję (25:23) i zakończyły całe spotkanie na swoją korzyść.

Budowlani Łódź – Impel Wrocław 3:0 (25:20, 25:19, 25:23)

MVP: Kaja Grobelna

Budowlani Łódź: Polańska, Pycia, Beier, Grobelna, Vincourova, Grajber, Maj-Erwardt, Kutyła, Pelc, Strózik, Tobiasz, Twardowska,

Impel Wrocław: Kossanjowa, Ptak, Kąkolewska, Hancock, Courtney, Sawicka, Kaczor, Konieczna, Bałucka, Cembrzyńska, Mędrzyk, Sikorska, Stasiak, Wysocka