Zwycięstwo Marit Bjoergen; Kowalczyk 10.

3 sty 2015, 11:43

Justyna Kowalczyk na 10. miejscu ukończyłą zawody w Oberstdorfie, rozpoczynające cykl Tour de Ski. Zwyciężyła Marit Bjoergen.

Trasa liczyłą 3,2 kilometra, a zawodniczki biegły stylem dowolnym. Oprócz Bjoergen, która zwyciężyłą z przewagą 10,7 sekund podium uzupełniły jej rodaczki: Heidi Weng i Haga Ragnhild.

Kowalczyk rozpoczęła bieg naprawdę dobrze, bo na 1. pomiarze czasu miała przewagę czterech sekund nad Herrmann. Potem jednak przyszedł kryzys i dawała sie łatwo wyprzedzać przezz inne zawodniczki. Na 2,8 kilometra chwilowo odzyskałą prowadzenie, ale gdy dojechała na metę wiadome było, że nie zaliczy tego startu do najlepszych, gdyż kończyła bieg na 5. miejscu. Ostatecznie wyprzedziło ją jeszcze 5 zawodniczek i nasza “Królowa Nart” zamknęła pierwszą dziesiątkę.

Warto zaznaczyć, że punkty Pucharu Świata zdobyła też Sylwia Jaśkowiec, która była dwudziesta czwarta.