Zwycięstwo siatkarzy z Radomia w trzech odsłonach!

4 kwi 2018, 19:36

W hali Łuczniczka w Bydgoszczy w spotkaniu 29 siatkarskiej PlusLigi naprzeciw siebie stanęły ekipy miejscowych, czyli Łuczniczki Bydgoszcz oraz Cerradu Czarnych Radom. Mecz zakończył po trzech partiach, zwycięstwem siatkarzy z Radomia

Spotkanie od dwupunktowej zaliczki rozpoczęli siatkarze ekipy przyjezdnych (5:7). Choć na chwilę gra się wyrównała (10:10), to w dalszej części partii goście pokazali skuteczniejszą i pewniejszą grę , powiększyli też przewagę wypracowaną na początku spotkania (14:19). Do końca premierowej odsłony siatkarze Cerradu utrzymali koncentracje i pewnie zwyciężyli, obejmując tym samym prowadzenie w całym meczu.

Drugi set obie ekipy zaczęły od wyrównanej walki (3:3, 5:5). Po dwóch udanych zagraniach Gorchaniuka gospodarze uzyskali cztery oczka przewagi (11:7). Goście po kilku minutach zerwali się do walki i wrócili do wyrównanej walki (15:15). W końcówce seta na dwa punkty odskoczyli siatkarze ekipy przyjezdnych (19:21). Gospodarze nie odpuścili do końca i doprowadzili do gry na przewagi (24:24). Ostatecznie z triumfu w tej odsłonie po dość długiej grze mogli cieszyć się siatkarze z Radomia. Decydujący punkt w tej partii zdobył Teryomenko (29:31).

Trzecią partię skuteczniej otworzyli goście (6:8). Gospodarze nie byli w stanie nawiązać w tej odsłonie wyrównanej walki z siatkarzami z Radomia. Siatkarze Cerradu utrzymywali pewną grę i grali na dość wysokim poziomie (10:15). W końcówce seta widać było, że radomianie zmierzają do zwycięstwa w całym spotkaniu i to za trzy punkty (17:22). Ostatni punkt w meczu padł po błędzie gospodarzy w zagrywce. Goście mogli cieszyć się z trzech punktów zapisanych na swoim koncie.

Łuczniczka Bydgoszcz – Cerrad Czarni Radom 0:3 (20:25, 29:31, 20:25)

MVP: Dejan Vincić

Łuczniczka Bydgoszcz: Ananiev, Szalacha, Filipiak, Gorchaniuk, Bieńkowski, Sacharewicz, Kowalski

Cerrad Czarni RadomTeryomenko, Vincić, Żaliński, Huber, Fornal, Kwasowski, Watten