Zwycięstwo Vive w “Świętej wojnie” PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych

Aktualizacja: 6 gru 2016, 22:59
6 gru 2016, 20:08

Vive Tauron Kielce pokonało Orlen Wisłę Płock w meczu 14. kolejki PGNiG Ekstraligi piłkarzy ręcznych 26:23(13:11). Jest to siedemnaste zwycięstwo z rzędu nad „Nafciarzami” ekipy Tajlanta Dujszebajewa.

Nie lada prezent otrzymali kibice szczypiorniaka w Polsce w dniu 6. grudnia. Naprzeciwko siebie stanęli dwaj polscy reprezentanci w LM piłkarzy ręcznych – Vive Tauron Kielce i Orlen Wisła Płock.

Do dzisiejszego pojedynku oba zespoły przystępowały zmotywowane znakomitymi występami w europejskich pucharach. Drużyna gospodarzy wygrała z Vardarem Skopje, a „Nafciarze” wydarli punkt w meczu na wyjeździe przeciwko THW Kiel.

Wtorkowy pojedynek znakomicie otworzyła drużyna przyjezdnych. Ekipa trenera Piotra Przybeckiego po niespełna kwadransie gry prowadziła 7:3. Wtedy do odrabiania strat przystąpili podopieczni Tajlanta Dujszebajewa i po 20 minutach rywalizacji na tablicy świetlnej w widniał remis (7:7). Końcówka pierwszej odsłony spotkania należała do drużyny gospodarzy, którzy na przerwę, ku uciesze zgromadzonych w Hali Legionów kibiców, schodzili z prowadzeniem 13:11.

Druga odsłona rozpoczęła się od dwóch trafień gospodarzy. Pierwsze trafienie po przerwie goście zanotowali w 35. minucie meczu. Czterobramkowa przewaga gospodarzy utrzymała się do 41. minuty spotkania. Wtedy trzy trafienia z rzędu gości sprawiły, że przewaga Vive zmalała do jednego trafienia. I taka sytuacja utrzymywała się do 50.minuty meczu. Ostatnie dziesięć minut to koncert gry w wykonaniu podopiecznych Tajlanta Dujszebajewa, którzy zakończyli mecz wynikiem 26:23.

VIVE Tauron Kielce – Orlen Wisła Płock 26:23 (13:11)
VIVE Tauron Kielce: Sławomir Szmal, Michał Jurecki, Tobias Reichmann, Piotr Chrapkowski, Mateusz Kus, Julen Aguinagalde, Karol Bielecki, Mateusz Jachlewski, Filip Ivic, Manuel Strlek, Krzysztof Lijewski, Mariusz Jurkiewicz, Paweł Paczkowski, Uros Zorman, Darko Djukic.
Orlen Wisła Płock: Zbigniew Kwiatkowski, Michał Daszek, Gilberto Duarte, Adam Wiśniewski, Valentin Ghionea, Tiago Rocha, Tomasz Gębała, Sime Ivić, Marko Tarabochia, Maciej Gębała Miljan Pusica, Lovro Mihic, Rodrigo Corrales, Jose Guilherme de Toledo, Dmitrij Żytnikow.